Polskie Radio
Section05
Paweł Turski

Piotr Beczała. Niezwykły koncert wielkiego tenora

Muzyka w wykonaniu Piotra Beczały zabrzmi podczas koncertu online z Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Z powodu obowiązujących zaostrzonych zasad bezpieczeństwa koncert zostanie udostępniony widzom na platformie vod.teatrwielki.pl. Ze światowej sławy tenorem rozmawiał nasz reporter – Paweł Turski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Paweł Turski Piotr Łodej Piotr Beczała Teatr Wielki - Opera Narodowa koncert internet MUZYKA muzyka hp

Elektryczność przyszłością transportu?

Za cztery lata zacznie prawdopodobnie obowiązywać norma Euro 7, dotycząca emisji szkodliwych substancji przez samochody. To może oznaczać, że produkcja samochodów spalinowych stanie się nieopłacalna. Przesiądziemy się więc do pojazdów elektrycznych, które są ekologiczne, ale mają stosunkowo mały zasięg. Jakie jest rozwiązanie?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA ekologia transport prąd Warszawa Trójka Paweł Turski Łukasz Ciechański

"Widziałem przyszłość" – Rok Stanisława Lema. Wydarzenia obchodzone są na całym świecie

Trwa Rok Stanisława Lema. Wydarzenia zwieńczone hasłem "Widziałem przyszłość" mają upamiętniać dorobek pisarza. Organizatorzy ogłosili szczegółowy plan obchodów. W programie znalazły się dziesiątki wydarzeń i projektów artystycznych. Akcentów związanych z wybitnym futurologiem nie zabraknie także za granicą. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Łodej Paweł Turski Stanisław Lem Rok Lema Kraków literatura filozofia pisarz futuryzm