Polskie Radio
Section05

POLSKA

Marek Belka nie chce rozkładać przed seniorami "czerwonego dywanu". Sam ma wysoką emeryturę

Europoseł Marek Belka wypowiedział się niedawno na temat przywilejów, jakie wobec seniorów wprowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości. W TVN stwierdził, że "nie należy dalej rozkładać tego czerwonego dywanu przed emerytami". Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego, były premier o przywileje nie musi się martwić, bo ma naprawdę wysoką emeryturę - czytamy na portalu tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  Marek Belka emerytura polityka

"Ta koalicja chaosu nie przysłuży się Polsce". Politycy o rządzie zaproponowanym przez Donalda Tuska

- Ta koalicja naprawdę zapowiada się jako pewien chaos. Z jednej strony mamy Lewicę ze skrajnym skrzydłem, a z drugiej strony PSL, które usiłuje być bardziej konserwatywne. Nie mam żadnych wątpliwości, że to nie przysłuży się Polsce - mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia Michał Woś (Suwerenna Polska). Gośćmi audycji byli także Waldemar Buda (PiS), Małgorzata Paprocka (Kancelaria Prezydenta), Marek Sawicki (Trzecia Droga, Polskie Stronnictwo Ludowe), Grzegorz Schetyna (Koalicja Obywatelska), Adrian Zandberg (Razem).
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Trójka polityka Sejm Donald Tusk rząd Mateusz Morawiecki PiS PSL KO lewica Adrian Zandberg Michał Woś Waldemar Buda Marek Sawicki Małgorzata Paprocka Grzegorz Schetyna

Strefa Czystego Transportu w Warszawie. Gosiewska: wyklucza setki tysięcy mieszkańców

Przyjęta przez radnych stolicy uchwała o SCT wyklucza setki tysięcy mieszkańców Warszawy, ale nie tylko ich. Jest dużo szersza, niż by nam się mogło wydawać, ponieważ dotknie wszystkich. To się odbije w cenach towarów, usług i dlatego absolutnie nie godzimy się na wprowadzanie takich wykluczeń w Warszawie - stwierdziła szefowa warszawskich struktur PiS Małgorzata Gosiewska.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Mazowsze mazowieckie Rafał Trzaskowski

Sikorski szefem MSZ? Fogiel: ze wszystkich złych i wątpliwych kandydatów ten jest najgorszy

Poseł PiS Radosław Fogiel powiedział, że "nie można mieć żadnych optymistycznych oczekiwań w stosunku do Radosława Sikorskiego". - Jeśli zostanie on szefem MSZ, to, niestety, Polskę czeka powrót do roli petenta na europejskich salonach i polityka poniżej polskich możliwości i aspiracji - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  polityka Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Sejm koalicja obywatelska rząd Donald Tusk PO Radosław Fogiel Radosław Sikorski PiS Prawo i Sprawiedliwość

Rząd uwzględnił środki na media publiczne w ustawie okołobudżetowej na 2024 rok

Rząd przyjął projekt ustawy okołobudżetowej na rok 2024. Jednym z celów projektowanej ustawy jest zapewnienie środków na podwyższenie kapitału spółek publicznej radiofonii i telewizji. Już w ubiegłym tygodniu o zwiększenie środków na media publiczne w 2024 roku apelował do premiera przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
Zobacz więcej na temat:  polityka media media publiczne Krzysztof Czabański Polskie Radio TVP

Sikorski kandydatem na szefa MSZ. Szydło przypomina historie z NS2 i Ławrowem. "To szkodliwe dla relacji w NATO"

"Tusk widzi Sikorskiego w roli szefa MSZ. Uczynienie tego człowieka szefem MSZ jest szkodliwe dla polskich relacji w NATO" - napisała w piątek wieczorem na platformie X europoseł PiS Beata Szydło.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Donald Tusk Radosław Sikorski Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ polityka Rząd RP Platforma Obywatelska koalicja obywatelska dyplomacja NATO wschodnia flanka NATO

PR24 "On ma być ministrem sprawiedliwości?". Marek Jurek krytykuje kandydaturę Adama Bodnara

- Adam Bodnar jako rzecznik praw obywatelskich stwierdził, że nie będzie chronił prawa ludzi do modlitwy w kościołach - przed przerywaniem mszy świętej - bo on nie jest od komentowania tego typu zachowań. I on ma być ministrem sprawiedliwości? - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Jurek, były marszałek Sejmu. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Adam Bodnar Ministerstwo Sprawiedliwości Marek Jurek Donald Tusk

Czarnek: Tusk chciałby powrotu pedagogiki wstydu. Polska szkoła jest realnie zagrożona

- Donald Tusk chciałby powrotu z pedagogiki dumy do pedagogiki wstydu, którą serwowano w latach jego poprzednich rządów. Do tych rządów zdaje się wracamy. Dlatego trzeba pilnować Polski, polskich szkół i dzieci - powiedział były minister edukacji i nauki, szef struktur PiS na Lubelszczyźnie Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Barbara Nowacka lewica edukacja dzieci młodzież szkoła