Polskie Radio
Section05

Polskie Radio 24

G. Napieralski (KO): wielu kandydatów opozycji zmobilizuje wyborców

- Do pewnego momentu byłem zwolennikiem jednego kandydata bądź kandydatki opozycji na prezydenta już w I turze. Ale jak przyjrzałem się scenie politycznej, to wydaje mi się, że główne partie opozycyjne powinny wystawić osobnych kandydatów - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Grzegorz Napieralski Adrian Klarenbach koalicja obywatelska Platforma Obywatelska SLD PSL

J. Saryusz-Wolski: ciężka praca nigdy nie była ulubionym zajęciem D. Tuska

- Ludzie połapali się, co to za persona i co złego Polsce zrobiła, chociaż nadal część opinii publicznej jest zaczadzona wdziękiem Donalda Tuska i jego umiejętnościami. Ja powiem wprost, Donald Tusk jest tchórzem, w związku z czym nie wystartuje, ponieważ będzie się bał przegranej - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Koalicja Europejska Platforma Obywatelska Unia Europejska Janusz Wojciechowski Dorota Kania Donald Tusk wybory prezydenckie

J. Włodarczyk: lider PSL wydaje się niezłym kandydatem

– Władysław Kosiniak-Kamysz ma największe szanse na poszerzenie elektoratu spośród wszystkich kandydatów opozycyjnych – powiedział publicysta Jarosław Włodarczyk. - Nie sądzę, by wyborcy Andrzeja Dudy sprzed pięciu lat byli skłonni go poprzeć – zauważył Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  polityka Władysław Kosiniak-Kamysz PSL PSL-Koalicja Polska wybory prezydenckie wybory w Polsce Polskie Stronnictwo Ludowe

A. Soin (PiS): działania PO można uznać za antypaństwowe

– Samorządy zaniechały obowiązek ustawy dekomunizacji. W działaniu Platformy Obywatelskiej bohaterowie naszej wolności nie są bohaterami – powiedziała Agnieszka Soin, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Odniosła się w ten sposób do kontrowersyjnej decyzji radnych PO, którzy postanowili zmienić patronów ulic w Białymstoku i Żyrardowie.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach dekomunizacja Żyrardów polityka Białystok Warszawa PRL

Andrzej Rozenek: jestem przeciwnikiem prawyborów

- Gdybyśmy dzisiaj zakulisowo ustalili, kto jest kandydatem opozycji, lub zrobili to w prawyborach, w których weźmie udział garstka ludzi, w stosunku do liczny głosujących, to na pewno zniechęcimy elektorat. Jestem absolutnie przeciwnikiem twego typu machinacji i manipulacji. Pierwsza tura jest od tego, żeby wyłonić najlepszego kandydata opozycji – mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozenek (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Senat Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska wybory prezydenckie Władysław Kosiniak-Kamysz Andrzej Duda

K. Winkler: Brexit Party to ugrupowanie jednego tematu

- Boris Johnsona jest w specyficznej sytuacji, z jednej strony przedstawiał się jako gotowego do wyjścia z UE bez umowy, z drugiej podkreślał, że tej umowy jednak chce, by brexit odbył się w sposób uporządkowany. Wyjście na podstawie umowy jest korzystne, zabezpieczy interesy brytyjskiej gospodarki, tak czy inaczej Brytyjczycy muszą handlować z UE – mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Brexit Boris Johnson Bogumił Husejnow

Włodzimierz Staniewski: do Gardzienic wracam jak do matecznika

Grecy wymyślili parędziesiąt najwspanialszych rzeczy, które stały się zdobyczami cywilizacji śródziemnomorskiej, ale największym wynalazkiem starożytnych Greków jest teatr - powiedział w PR24 Włodzimierz Staniewski, reżyser teatralny. - Piękno i prawda, no i dobro przede wszystkim. Tego wszystkiego szukałem wśród normalnych ludzi. Byli nimi mieszkańcy Wschodu Polski - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA patriotyzm TEATR SZTUKA

T. Wiścicki: pogrzeb ks. Popiełuszki modlitewną manifestacją

– Ks. Jerzy głosił, by zło dobrem zwyciężać. To nauczanie znalazło odbicie podczas jego pogrzebu. Nie pojawił się nawet cień wezwania do zemsty lub przemocy. Aż trudno było w to uwierzyć, bo przecież w okrutny sposób zakatowano na śmierć dobrego, niewinnego i bezbronnego człowieka – powiedział Tomasz Wiścicki, współautor książek o ks. Jerzym Popiełuszce.
Zobacz więcej na temat:  religia wiara Jerzy Popiełuszko zabójstwo Kościół PRL historia Polski HISTORIA