Polskie Radio
Section05
przedsiębiorca

"Konflikt na Ukrainie nadal będzie wpływał na naszą gospodarkę". Wiceszef FPP o sytuacji firm

- Mając na uwadze sytuację co do inflacji, która będzie spadać, ale jeszcze nie w styczniu i to, co dzieje się na rynkach energii, gdzie mamy spadki cen, można powiedzieć iż jakiś optymizm widać - mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Pączka, wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA firma przedsiębiorca inflacja GOSPODARKA kredyty dla firm

Fundacje rodzinne szansą dla polskich firm? Sejm zajmie się projektem ministerstwa rozwoju

Fundacja rodzinna to skarb polskich firm, polskich rodzin; wprowadzenie tej instytucji z pewnością zainteresuje przedsiębiorców, także dzięki przewidzianym przez nas profitom - powiedziała wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk-Patkowska. W czwartek w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy powołującej nową instytucję, jaką będzie fundacja rodzinna.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma spadek przedsiębiorca

Ekspert z MRiT: ustawa o zarządzie sukcesyjnym jest dobrze oceniana, a wkrótce wejdą kolejne ułatwienia dla firm rodzinnych

- Dzięki ustawie dotyczącej zarządcy sukcesyjnego udało się uratować wiele mniejszych firm w Polsce, a pewnym dopełnieniem będą z pewnością przepisy umożliwiające zakładanie fundacji rodzinnych - powiedział Andrzej Guzowski z Ministerstwa Rozwoju i Technologii w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rozwoju firma przedsiębiorstwo przedsiębiorca legislacja

UOKiK przyjrzał się pracy przedsiębiorców. "W ponad połowie sklepów i lokali stwierdzono nieprawidłowości"

U 53 proc. przedsiębiorców spośród 868 skontrolowanych placówek detalicznych, usługowych i gastronomicznych, Inspekcja Handlowa stwierdziła nieprawidłowości dotyczące m.in. oznaczenia towarów. Były wśród nich 24 placówki sieci Biedronka, 10 sieci Kaufland, po 7 sieci Lidl i Aldi - poinformował UOKiK.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma sklep przedsiębiorca gastronomia UOKiK kontrola

"Przestrzeń do nawiązywania relacji biznesowych". Rozpoczyna się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Pod hasłem Face the Challenge - Zmierz się z Wyzwaniem - w Katowicach rozpocznie się w poniedziałek 12. edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Kongres poprzedzi niedzielna Jubileuszowa Gala z okazji 30-lecia Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach - organizatora wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma konferencja msp przedsiębiorca biznes

"Z miesiąca na miesiąc ubywa bezrobotnych". Minister Maląg o sytuacji na rynku pracy

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przekazała, że "w urzędach pracy z miesiąca na miesiąc ubywa bezrobotnych". - W październiku było ich o 4,2 tys. mniej niż przed miesiącem. Bez pracy pozostawało 797,5 tys. osób, to najmniej od ponad trzech dekad - oceniła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bezrobocie gus rynek pracy przedsiębiorca społeczeństwo Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

"Ważny cel". Prezydent Duda o współpracy handlowej oraz biznesowej Polski i Macedonii Północnej

W Warszawie zorganizowano spotkanie gospodarcze Polski i Macedonii Północnej z udziałem prezydentów obu państw. Andrzej Duda powiedział, że "zacieśnianie współpracy gospodarczej, w tym handlowej, inwestycyjnej i biznesowej, pomiędzy Polską a Macedonią Północną jest ważnym celem". Jak dodał "ten cel współrealizują w dużej mierze właśnie przedsiębiorcy, inwestorzy z obu naszych krajów".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Macedonia Północna przedsiębiorca inwestycje zagraniczne inwestycje GOSPODARKA

Semeniuk: stworzyliśmy dla przedsiębiorców pakiet, który złagodzi skutki wojny ekonomicznej

- Rosną koszty energii, więc zamroziliśmy ceny na poziomie 785 zł za MWh dla sektora małych i średnich firm. To pakiet, który stworzyliśmy dla przedsiębiorców, by złagodzić efekty trwającej wojny ekonomicznej - mówiła na antenie Programu 3 Polskiego Radia Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii.
Zobacz więcej na temat:  firma przedsiębiorca małe i srednie przedsiębiorstwo POLSKA GOSPODARKA polityka Olga Semeniuk Trójka Bartłomiej Graczak

PAIH: Bliski Wschód i Afryka to rynki o największym potencjale eksportowym dla polskich firm

- Polscy przedsiębiorcy w obliczu wojny na Ukrainie i po okresie pandemii szukają możliwości przemodelowania łańcucha dostaw - powiedział prezes Polska Agencja Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda. Według niego rynki o największym potencjale eksportowym dla naszych firm to Bliski Wschód i Afryka.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA eksport import POLSKA handel żywność przedsiębiorca przedsiębiorstwo firma firmy produkcyjne