Polskie Radio
Section05

Wiadomości z kraju

Szef KPRM zakażony koronawirusem. Müller: nie ma przesłanek do objęcia premiera kwarantanną

W związku ze stosowaniem w KPRM wszelkich zasad bezpieczeństwa nie zaistniały przesłanki objęcia kwarantanną premiera Mateusza Morawieckiego - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller po tym, jak pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 Michał Dworczyk Mateusz Morawiecki premier kancelaria premiera Piotr Müller kwarantanna

Sędzia Majchrowski ma orzekać ws. immunitetu sędzi Morawiec. Mówi o "bezprecedensowej próbie wywarcia nacisku"

- Doszło do bezprecedensowej próby wywarcia nacisku na sędziego Sądu Najwyższego w mojej osobie - oświadczył w poniedziałek sędzia SN Jan Majchrowski, który przewodniczyć ma składowi decydującemu o immunitecie sędzi Beaty Morawiec. Dodał, że chodzi o uchwałę Rady Wydziału Prawa i Administracji UW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy sądownictwo Uniwersytet Warszawski

Biotechnolog: w USA w grupie seniorów jeden zgon przypadał na 9 zakażonych

- Okazało się, że w grupie młodzieży (5-17 lat), 1 zgon przypadał na ponad 9,200 tys. zakażeń, a z kolei w grupie seniorów (75 - 84 lata), 1 zgon przypadał na 9 zakażonych. Nasi dziadkowie i rodzice ginęli z powodu zakażenia korona wirusem tysiąc razy częściej niż młodzi - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Kucharczyk, biotechnolog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 pandemia COVID-19 senior Stany Zjednoczone koronawirus

Działa już 200 ośrodków pomocy psychologicznej dla dzieci. Premier: wypełniliśmy naszą obietnicę

Premier Mateusz Morawiecki na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformował, że "w całej Polsce działa już ok. 200 ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej". Szef rządu zapewnił, że planowane jest uruchomienie kolejnych placówek, by takie centra działały w każdym powiecie.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki premier dzieci młodzież zdrowie dziecka psychiatria POLSKA

"Najprawdopodobniej nie mają wpływu na płodność". Eksperci o szczepionkach mRNA

Wiele młodych kobiet pyta, co będzie z płodnością po zaszczepieniu przeciwko COVID-19. Z tego, co wiemy na 99,9 proc., szczepionka mRNA nie powinna mieć na to wpływu – zapewniła w poniedziałek specjalistka medycyny rodzinnej Anna Krzyszowska-Kamińska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie medycyna szczepionka szczepienia pandemia koronawirus COVID-19 macierzyństwo rodzicielstwo NAUKA