Polskie Radio
Section05

POLSKA

Lichocka: Rada Mediów Narodowych powołała Michała Adamczyka na prezesa TVP

Poseł PiS Joanna Lichocka poinformowała, że podczas wtorkowego posiedzenia Rada Mediów Narodowych powołała Michała Adamczyka na prezesa TVP. "Jego głównym zadaniem jest przywrócenie ładu korporacyjnego i zatrzymanie działań na szkodę spółki. Mamy nadzieję, że minister kultury zaprzestanie łamania prawa" - napisała Joanna Lichocka, członkini Rady, na portalu X.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Lichocka Rada Mediów Narodowych media media publiczne TVP

Polska liderem w przyciąganiu bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Siła w różnorodności produkcji

Ostatnie dwie dekady w polskiej gospodarce to okres boomu eksportowego, który był możliwy m.in. dzięki członkostwu w UE i integracji z globalnymi łańcuchami wartości dodanej. W okresie ostatniego roku relacja eksportu towarów i usług do PKB wzrosła powyżej 60 proc., podczas gdy w 2012 była poniżej 45 proc., a w 2002 wynosiła mniej niż 30 proc. Silny wzrost eksportu był wspierany przez napływ zagranicznych inwestycji bezpośrednich (FDI).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse publiczne inwestycje zagraniczne

Autobusy, tramwaje i metro pojadą inaczej. Zmiany w komunikacji miejskiej w Warszawie

W dniach, od 27 do 29 grudnia autobusy miejskie w Warszawie będą jeździły według rozkładów dnia powszedniego, z zawieszeniem kursowania lub korektą rozkładów i tras wybranych linii. Nie będzie kursów szkolnych i podjazdów pod szkoły. Tramwaje w godzinach szczytu przyjadą na przystanki co 5 lub co 10 minut, poza szczytem co 7 i pół minuty lub co 15 minut. Metro w godzinach szczytu będzie kursowało co 3 minuty i 30 sekund, a w noc z 29 na 30 grudnia będą nocne kursy - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa komunikacja miejska autobus tramwaj metro