Polskie Radio
Section05

Ukraina

Dziennik "Daily Telegraph" nie wierzy w dobre intencje Berlina. Chodzi o mocne sankcje wobec Rosji

Związki Niemiec z Rosją są najsilniejsze spośród wszystkich państw zachodnich, co oznacza, że są one w stanie wyrządzić Moskwie najwięcej szkód. Z tego samego powodu mają też najwięcej do stracenia w przypadku wprowadzenia nowych sankcji - pisze w piątek "Daily Telegraph".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojna na Ukrainie sankcje Unii Europejskiej wojna 2022 Rosja Nord Stream 2 Gazprom

Ukraińcy uciekają przed wojną i rosyjskimi bombami. Polska pomaga uchodźcom

- Dziękuję Polsce za pomoc, za serdeczne przyjęcie. Dziękuję wam, Polacy - mówi 83-letni Aleksander z okolic Czerkas, który znalazł schronienie w punkcie recepcyjnym na dworcu PKP w Przemyślu. Do Polski z każdą godziną przybywają tysiące uchodźców z Ukrainy. Uciekają przed wojną i rosyjskimi bombami zrzucanymi na ukraińskie miasta.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA uchodźcy pomoc Rosja wojna 2022 granica

"Ukraińskie dzieci pilnie potrzebują pomocy". UNICEF apeluje o wsparcie

UNICEF alarmuje, że "działania wojenne na Ukrainie stanowią bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia 7,5 mln dzieci w tym kraju". Organizacja podkreśla, że potrzebne wsparcie obejmuje transport czystej wody oraz pomoc medyczną, higieniczną i edukacyjną dla poszkodowanej społeczności.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja służby i bezpieczeństwo sankcje serwis wschodni konflikty międzynarodowe wojna 2022 UNICEF

Wideoszczyt NATO. Przywódcy rozmawiają o agresji Rosji na Ukrainę

Po godz. 15.00 rozpoczął się w Brukseli szczyt z udziałem przywódców państw NATO dotyczący ataku Rosji na Ukrainę. Szczyt jest organizowany poprzez łącze wideo, ale niektórzy liderzy pojawili się osobiście w belgijskiej stolicy. W spotkaniu uczestniczą także przedstawiciele Finlandii i Szwecji oraz liderzy unijnych instytucji.
Zobacz więcej na temat:  Rosja służby i bezpieczeństwo ŚWIAT sankcje serwis wschodni wojna 2022 NATO Beata Płomecka

Jaki jest stan niemieckiej armii? Doleśniak-Harczuk tłumaczy

- Niemiecka armia powinna działać, teraz wychodzą na jaw zaniedbania z ostatnich dziesięcioleci. Wydatki na obronę wynoszą dzisiaj 50 mld euro. Powinno być to 80 mld euro, jeśli Niemcy chciałyby dobić do zwiększenia kosztów do dwóch procent PKB, tak jak to powinno wyglądać już od dawna - skomentowała na antenie Polskiego Radia 24 Olga Doleśniak Harczuk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Polskie Radio 24 Bundestag Olaf Scholz Rosja armia wojsko wojna 2022