Polskie Radio
Section05
energetyka

Coraz liczniejsza koalicja popierająca inwestycje w gaz. Już 8 państw naciska na UE

Cypr dołączył do grupy ośmiu państw członkowskich, które chcą przekonać Komisję Europejską do inwestycji w technologie i infrastrukturę gazową. Inicjatorem powołania grupy jest Polska. Wiceszef KE Frans Timmermans powiedział, że gaz ziemny będzie odgrywał pewną rolę w transformacji Unii Europejskiej w kierunku neutralności klimatycznej.
Zobacz więcej na temat:  gaz ziemny energetyka paliwa alternatywne OZE Cypr ministerstwo klimatu

Fuzja Orlenu z Lotosem. Komisja Europejska przedłuża rozpatrzenie wniosku

Ważą się losy połączenia dwóch najważniejszych koncernów paliwowych w Polsce - PKN Orlen i Lotosu. Polska czeka na zgodę Komisji Europejskiej, która właśnie poinformowała, że ze względu na złożone przez koncern z Płocka nowe propozycje dotyczące fuzji, wydłużyła czas na podjęcie decyzji w tej sprawie do 22 lipca. Wcześniej decyzja miała zapaść do 30 czerwca.
Zobacz więcej na temat:  PKN Orlen lotos fuzja paliwa energetyka GOSPODARKA

TYLKO U NAS "To jest prawdziwa suwerenność". Prezydent o bezpieczeństwie energetycznym Polski

Prezydent Andrzej Duda w Programie 1 Polskiego Radia mówił, że w ostatnich latach udało się zapewnić Polsce bezpieczeństwo energetyczne. Dziś mija 5 lat od drugiej tury wyborów, w których Andrzej Duda został wybrany na prezydenta Polski.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda POLSKA 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy Świnoujście LNG gaz ziemny bezpieczeństwo energetyczne gospodarka polska energetyka GOSPODARKA

Korzystny wpływ dialogu społecznego na sytuację w Tauronie w czasie pandemii

- Pomimo napięć jakie na rynkach wywołuje pandemia, Tauron zachowuje stabilność finansową. Na poprawę sytuacji firmy wpływa efektywny dialog ze stroną społeczną - podsumowuje Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia. - Cieszę się, że tak kierownictwo spółek, jak i strona społeczna wykazały się dojrzałością, która pozwoliła na wypracowanie wartościowego konsensusu - dodaje prezes Taurona.
Zobacz więcej na temat:  Tauron Polska Energia pandemia koronawirus energetyka praca rynek pracy GOSPODARKA POLSKA

Ekspert: polityka energetyczna Niemiec może być uznawana za schizofreniczną

- Niemiecka polityka energetyczna w niektórych elementach rzeczywiście może być uznawana za schizofreniczną. Niemcy opowiadają o tym, że chcą zielonej energetyki. Natomiast faktycznie uruchamiają blok węglowy. W ostatnim czasie dodatkowo rezygnują z energetyki jądrowej, która jest zeroemisyjna - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik z portalu BiznesAlert.pl. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel energetyka Niemcy