Polskie Radio
Section05

jedynka hp

Ekspert: celem ataków na Sri Lance był świat Zachodu

- Dobór miejsca i czasu zamachów oraz sposób ich zorganizowania wskazują, że za dramatyczne wydarzenia na Sri Lance odpowiada ugrupowanie związane z globalnym dżihadem. Nie ma powodu, by lokalni muzułmanie wybierali na cel swoich ataków chrześcijan w ich największe święto - powiedział w radiowej Jedynce Patryk Kugiel, ekspert z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Sri Lanka ataki na Sri Lance terroryzm ISIS islam Dariusz Rosiak

Caritas Polska z pomocą dla Nepalu i Wenezueli

Jedynka wspiera akcję pomocy Caritas Polska dla Wenezueli, której mieszkańcy potrzebują natychmiastowej pomocy m.in. w postaci żywności i leków. Caritas Polska od czterech lat pomaga już mieszkańcom Nepalu, kraju, w którym w 2015 roku miało miejsce fatalne w skutkach trzęsienie ziemi. Małgorzata Głogowska zebrała informacje o tym, jak wygląda odbudowa Nepalu i jakie działania prowadzi tam dziś Caritas.
Zobacz więcej na temat:  Marta Januszewska Caritas Caritas Polska akcja charytatywna Nepal pomoc pomoc społeczna społeczeństwo Małgorzata Głogowska

Czesław Mroczek: mamy do czynienia z kryzysem społecznym

- Można w tej chwili zwrócić się przeciwko nauczycielom i powiedzieć, że są winni problemu, ale tak nie jest. Problem w Polsce jest poważniejszy, ten rząd - w postaci jakiś zasiłków, dotacji - myśli tylko o własnym interesie wyborczym, a nie rozwiązuje problemów - powiedział Czesław Mroczek (PO) w audycji "W samo południe".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio polityka Grzegorz Jankowski strajk nauczycieli Ukraina Fundacja Otwarty Dialog