Polskie Radio
Section05

kierowca

Miał zawieźć dzieci na wycieczkę, był nietrzeźwy. Kierowca autobusu w rękach policji

Policjanci z Sierpca niedaleko Płocka zatrzymali 55-letniego nietrzeźwego kierowcę autobusu, który miał zawieźć dzieci na szkolną wycieczkę do Torunia. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu sierpeckiego, miał 0,28 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja polska pijani kierowcy dzieci wycieczka autobus regiony mazowieckie Płock

Tańsze w produkcji baterie magnezowe zastąpią baterie litowo

Centrum Rozwoju Grupy Volkswagen w Stanach Zjednoczonych podjęło współpracę z Uniwersytetem Tennessee i Narodowym Laboratorium Oak Ridge (ORNL). Wspólnie dążą do innowacji w sektorze technologii ładowaniu akumulatorów oraz materiałów nadających się do recyklingu. Są już pierwsze wyniki!
Zobacz więcej na temat:  samochody elektryczne samochody hybrydowe samochody technologie technologia ŚWIAT kierowcy motoryzacja nowe technologie fabryka fabryka przyszłości elektromobilność samochód

W. Brytania: Cena benzyny bezołowiowej na najwyższym poziomie w historii

Średnia cena benzyny bezołowiowej w Wielkiej Brytanii wyniosła 142,94 pensa (ok. 7,75 zł). To najwyższy poziom w historii - podała firma RAC świadcząca pomoc drogową i inne usługi dla kierowców.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ropa naftowa paliwa benzyna cena benzyny cena Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców samochody samochód kierowcy paliwa alternatywne Wielka Brytania finanse pieniądze

Ćwiczenia służb w Niemodlinie

Piękna pogoda, słońce i bezchmurne niebo - to wbrew pozorom właśnie w takich warunkach najczęściej dochodzi do wypadków. Regularny trening służb owocuje sprawnie przeprowadzoną akcją ratowniczą. Dziś wracamy do ćwiczeń, które odbyły się w ubiegłym tygodniu na zamkniętej trasie w okolicach Niemodlina. Nie mogło nas tam zabraknąć!
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA komunikacja wypadek służby ratunkowe ćwiczenia Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców motoryzacja służby i bezpieczeństwo policja medycyna pierwsza pomoc straż pożarna regiony POLSKA społeczeństwo kierowcy

Jazda na rezerwie – zagrożenie dla samochodu

Wielu kierowców odwiedzając stacje benzynowe, zostawia tam niewielkie, z góry ustalone kwoty. Jaki jest ich sekret? Jazda na rezerwie! Okazuje się, że ten zły nawyk może mieć bardzo bolesne konsekwencje dla ich samochodu.
Zobacz więcej na temat:  Orlen GOSPODARKA paliwa POLSKA PKN Orlen społeczeństwo tankowanie finanse Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców kierowcy motoryzacja samochody samochód warsztat warsztaty naprawa naprawa samochodu

Nietypowa akcja Skody - lądowanie helikoptera na dachu SUV-a

Mając nowy produkt, warto zachęcić potencjalnych kupców do przyjrzenia się ofercie. Jak to zrobić? Stworzyć niecodzienną i wpadającą w pamięć kampanię reklamową - np. taką, w której na dachu auta ląduje helikopter. 
Zobacz więcej na temat:  kierowcy motoryzacja samochody Radio kierowców Polskie Radio Kierowców skoda Czechy samolot promocja reklama samochód Polskie Radio samoloty reklama w internecie kampania reklamowa społeczeństwo

Trzy rodzaje agresji na drodze

Raport Instytutu Gallupa pokazał, że agresja drogowa to zjawisko coraz bardziej powszechne – niezależnie od szerokości geograficznej. Według badań, Polacy uważani są za jednych z najbardziej agresywnych kierowców na świecie. Czy ułańska fantazja i „taki charakter” mogą być usprawiedliwieniem niebezpiecznych zachowań na drodze?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja kierowcy samochody samochód motocykl POLSKA społeczeństwo drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze prawo zdrowie STYL ŻYCIA

Akcja "Stop agresji drogowej"

Akcja zapoczątkowana przez Komendę Stołeczną Policji opiera się na przesyłaniu filmów z wideorejestratorów ukazujących naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierowców. Czy taki materiał może być podstawą do nałożenia mandatu? Jakie są efekty tej kampanii? Czy można publikować nagrania z kamer samochodowych w internecie? 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Radio kierowców motoryzacja samochody samochód kierowcy agresja psychologia drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze służby i bezpieczeństwo

Bugatti Centodieci coraz bliżej. Auto przeszło testy na pustyni

Bugatti Centodieci przeszło niedawno większość niezbędnych dla procesu produkcyjnego testów. Jeden z nich przeprowadzano na upalnych amerykańskich pustyniach. Najnowsze auto francuskiego producenta supersamochodów ma trafić na rynek już w przyszłym roku.
Zobacz więcej na temat:  kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody bugatti upały testy samochodów testy Polskie Radio samochód kolekcjonowanie

Policja: w niedzielę doszło do 61 wypadków, w których zginęło 10 osób

– W niedzielę doszło do 61 wypadków drogowych, w których zginęło 10 osób, a 77 zostało rannych - poinformowała w poniedziałek Komenda Główna Policji. Funkcjonariusze tego dnia zatrzymali 343 nietrzeźwych kierowców. Od piątku w wypadkach zginęło już 18 osób. Zatrzymanych zostało 834 nietrzeźwych kierowców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony służby i bezpieczeństwo policja pomorskie policja polska kierowcy narkotyki alkoholizm motoryzacja Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych 2021 - bezpieczni w drodze

Obchodzimy dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Większość z nas spędzi ją w samochodzie, podróżując między cmentarzami, na których pochowani są nasi bliscy zmarli. Na ulicy spotkamy zaparkowane zwykle w garażach auta, a na poboczach pieszych, którzy nie mają głowy myśleć o odblaskach i zasadach ruchu. Jak bezpiecznie przetrwać dzisiejsze święto?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kierowcy Wszystkich Świętych policja polska policja akcja znicz służby i bezpieczeństwo drogi regiony samochody samochód motoryzacja Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców