Polskie Radio
Section05

polityka

"Ma reprezentować Polaków, a nie żadną formację polityczną". Waldemar Andzel o RPO

- Pokładamy nadzieję, że po wyborze na RPO prof. Marcin Wiącek będzie reprezentować wszystkich obywateli - powiedział w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Waldemar Andzel, poseł PiS, członek doradców politycznych przy premierze RP i szef sejmowej komisji służb specjalnych. - Ma reprezentować Polaków, a nie żadną formację polityczną - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Magdalena Ogórek Adam Bodnar

Tomasz Sakiewicz: PiS zyskuje na powrocie Donalda Tuska

Mobilizuje się elektorat PiS-u, dla których Donald Tusk jest czytelnym przeciwnikiem, a jeszcze jego retoryka powoduje, że nawet ci, którzy już stracili serce do PiS-u, zupełnie poważnie zastanawiają się teraz, czy nie wrócić, bo jednak bardzo nie chcą Tuska - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Agaton Koziński z "Wszystko co najważniejsze" i Mateusz Wyrwich ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Agaton Koziński Tomasz Sakiewicz POLSKA Donald Tusk Platforma Obywatelska Szymon Hołownia

"Liczy, że kłamstwo powielone po wielokroć, będzie odbierane jako prawda". Lichocka o słowach Tuska nt. 500+

- To zdemoralizowany, cyniczny człowiek, który wprowadza w błąd opinię publiczną - oceniła posłanka Joanna Lichocka (PiS), odnosząc się do ostatnich wypowiedzi byłego premiera Donalda Tuska. Według niej kłamstwo jest świadomą metodą działania politycznego Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Joanna Lichocka Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość 500+

"Hołownia musi się umocnić i przetrwać". Politolog o sytuacji po powrocie Donalda Tuska

- Bardzo niekorzystne byłoby dla Szymona Hołowni rozpoczęcie jakichkolwiek negocjacji z Donaldem Tuskiem. Musi pokazać, że jest znaczącą siłą w polskiej polityce. Powinien rozmawiać z pozycji przynajmniej równego, jeśli nie przewagi - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Antoni Kamiński z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Platforma Obywatelska Szymon Hołownia

Bartoszewski: powrót Donalda Tuska uratował Platformę Obywatelską

 - Patrzymy z sympatią na to, że największa partia opozycyjna przestaje się rozpadać. Trudno wygrać wybory z partią rządzącą, jeśli opozycja znajduje się w rozsypce - mówił w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski z Koalicji Polskiej - PSL. Cała Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, 201 działaczy, poparła w weekend Tuska jako p.o. przewodniczącego Platformy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Donald Tusk Platforma Obywatelska PSL-Koalicja Polska

"Dopóki rządzi PiS, nauczyciele są i będą wolni". Czarnek o Pakiecie Wolności Akademickiej

Prawo i Sprawiedliwość jest partią wolności, my jesteśmy wolnościowcami i o tę wolność w świecie akademickim i w świecie edukacji będziemy się troszczyć - mówił w Polskim Radiu 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się do przyjętego przez rząd Pakietu Wolności Akademickiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Przemysław Czarnek Dorota Kania edukacja szkoła szkolnictwo wyższe POLSKA