Polskie Radio
Section05

POLSKA

Orlen zapłaci zaległy podatek za Lotos. To efekt działań mafii VAT-owskiej w 2014 i 2015 roku

92,5 miliona złotych - taką kwotę musi zwrócić do Skarbu Państwa spółka PKN Orlen. To efekt kontroli skarbowej przeprowadzonej w spółce Lotos, która połączyła się niedawno z PKN Orlen. Oszacowane zobowiązanie związane jest z rozliczeniem VAT-u przy handlu paliwami w latach 2014 i 2015, czyli działaniem tzw. mafii VAT-owskiej.
Zobacz więcej na temat:  PKN Orlen Daniel Obajtek Mafia paliwa

Tusk chce unijnej kopuły nad Polską. Były szef MON: chodzi o uzależnienie od Niemiec

- Prawdziwym celem Donalda Tuska jest uzależnienie Polski od struktur i decyzji, także dowódczych, niemieckich, dlatego z taką determinacją forsuje on ten plan - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceprezes PiS i były szef MON Antoni Macierewicz, komentując wezwania dot. włączenia Polski do systemu europejskiej ochrony antyrakietowej. - Donaldowi Tuskowi chodzi o włączenie Polski do struktur państwa niemieckiego, jakie oni budują z Unii Europejskiej - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz opozycja Donald Tusk Niemcy bezpieczeństwo Polska w Unii Europejskiej

Energetyki w trasie

Jaki wpływ na zdrowie mają napoje energetyczne? Czy powinniśmy pić je w trasie? Dlaczego tak chętnie po nie sięgamy? O tym rozmawialiśmy w "Nocnej Zmianie"! Zachęcamy do odsłuchania nocnej audycji!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio społeczeństwo kierowca kierowcy psychologia polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowcy radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowcow

Wiceszef MEiN: polskie szkoły przygotowane na przyjęcie 400 tys. uczniów z Ukrainy

Polska szkoła jest przygotowana na przyjęcie kolejnej fali uchodźców z Ukrainy - zapewnił wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. W wywiadzie dla "Naszego Dziennika" wyliczył, że obecnie w naszych szkołach jest 190 tys. dzieci z Ukrainy, a jesteśmy gotowi przyjąć drugie tyle. 
Zobacz więcej na temat:  polityka społeczeństwo szkoła uchodźcy wojna na Ukrainie Ministerstwo Edukacji i Nauki

"To gra polityczna". Macierewicz o niemieckiej propozycji przekazania patriotów

- Jeżeli jest to prawdziwa propozycja, to należy oczekiwać, że Niemcy zgodzą się, by wykorzystywać to do obrony Ukrainy i całej wschodniej flanki NATO, a nie tylko do operacji, jaka jest formułowana przez panią minister - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceprezes PiS i były szef MON Antoni Macierewicz, komentując zapowiedzi przekazania Polsce baterii niemieckich patriotów.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz Katarzyna Gójska Patriot wojna na Ukrainie wojna 2022 Niemcy bezpieczeństwo