Polskie Radio
Section05
Michał Kolanko

Politolog o słowach L. Jażdżewskiego: intelektualny sabotaż

- Wystąpienie Leszka Jażdżewskiego jest przejawem bezradności intelektualnej i programowej. Jeżeli nie ma się nic do powiedzenia na temat gospodarki i polityki społecznej, to się mówi o Kościele - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik. Do tematu odnieśli się również: dr Piotr Zakrzewski (UKSW) i Michał Kolanko (Rzeczpospolita).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Kościół Kazimierz Kik Michał Kolanko aktualności katolickie

"Przegrana Trzaskowskiego w Warszawie będzie klęską PO"

Choć oficjalnie kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, w największych miastach poszczególni kandydaci już walczą o głosy mieszkańców. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 o tym, którzy politycy mogą liczyć na zwycięstwo w Warszawie, Wrocławiu czy Gdańsku, mówili Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej", Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy" i Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Trzaskowski Paweł Adamowicz Eliza Olczyk samorząd Michał Kolanko Wojciech Wybranowski polityka wybory samorządowe

Protest w Sejmie. "Dramat rodziców osób niepełnosprawnych"

„Sejm pracuje według ustalonego harmonogramu, więc nie będzie dodatkowego posiedzenia. Rządowy projekt wymaga starannego opracowania” – poinformował na Twitterze wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Odniósł się w ten sposób do jednego z postulatów protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych. O proteście rozmawiali w Debacie Dnia Michał Kolanko (Rzeczpospolita) i Karol Gac (DoRzeczy.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 protest Sejm niepełnosprawni niepełnosprawność Michał Kolanko Karol Gac Mateusz Morawiecki

W Warszawie stanie Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010

10 kwietnia na Placu Piłsudskiego w Warszawie odsłonięty zostanie Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010. Będzie to element obchodów 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. „PO nie weźmie udziału w uroczystości odsłonięcia tego pomnika” - poinformował szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. O obchodach rocznicy katastrofy, m.in. o odsłonięciu pomnika rozmawiali w audycji Debata Dnia Bogumił Łoziński („Gość Niedzielny”) i Michał Kolanko („Rzeczpospolita”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa w Smoleńsku Warszawa Bogumił Łoziński Michał Kolanko Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Bronisław Komorowski

"Jedynym wyjściem nowelizacja nowelizacji ustawy o IPN"

Izrael nigdy nie pozwoli na przepisywanie prawdy historycznej o Holokauście - powiedział premier Benjamin Netanjahu, odnosząc się do sobotniej wypowiedzi premiera Polski Mateusza Morawieckiego, podczas której padło sformułowanie „żydowscy zbrodniarze”. Reakcję izraelskiego szefa rządu na słowa prezesa Rady Ministrów skomentowali goście „Gorącego Tematu”.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Mateusz Morawiecki Holokaust IPN historia Polski Benjamin Netanjahu Michał Kolanko

Nowi posłowie dołączą do klubu PSL? "Taktyczny sojusz"

Do klubu PSL dołączy prawdopodobnie trzech albo czterech posłów. W poniedziałek prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosi decyzję o powiększeniu klubu ludowców. Dołączenie nowych posłów będzie szansą na zachowanie przez PSL statusu klubu parlamentarnego, co było zagrożone po odejściu z ugrupowania posła Mieczysława Baszki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polskie Stronnictwo Ludowe Michał Kolanko Władysław Kosiniak-Kamysz

Po expose Mateusza Morawieckiego. Będą dymisje w rządzie?

Premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie expose. W przemówieniu szef rządu mówił o priorytetach swojego gabinetu. To m.in. reforma systemu opieki zdrowotnej, zapewnienie Polsce bezpieczeństwa energetycznego i wzmocnienie rodzimych firm. W magazynie Północ-Południe rozmowa z Michałem Kolanką z Rzeczpospolitej i Marcinem Fijołkiem z Sieci.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość expose premiera Mateusza Morawieckiego Michał Kolanko

Spotkanie prezydenta i prezesa PiS. Rozmowy o sądownictwie

- PiS jest partią rządzącą, ma większość, ale ustawy dotyczące Sądu Najwyższego i KRS będą na koniec prezydenckie, to prezydent nada im swój kształt, to Andrzej Duda za nie odpowiada - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Po południu w Belwederze prezydent spotkał się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Media spekulowały, że jednym z tematów spotkania mogła być sprawa doradzającego prezydentowi prof. Michała Królikowskiego. O spotkaniu prezydenta z prezesem PiS mówili w audycji Debata Dnia Michał Kolanko („Rzeczpospolita”) i Karol Gac (portal DoRzeczy.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PiS prezydent Andrzej Duda Jarosław Kaczyński reforma sądownictwa Michał Kolanko Sąd Najwyższy krs

Rząd promuje reformę sądownictwa. Komentarz

- Kampania informacyjna dotycząca reformy sądownictwa jest w pewnym sensie powrotem do dyskusji, która jakiś czas temu przekształciła się w rozmowę o trójpodziale władzy, obronie państwa prawa itd. Wtedy PiS straciło nad tą dyskusją kontrolę. Teraz chce ją zacząć od nowa, na własnych warunkach – powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Kolanko z Rzeczpospolitej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Kolanko reforma sądownictwa prezydent Andrzej Duda PiS Polska Fundacja Narodowa Beata Szydło Antoni Macierewicz

Reparacje wojenne od Niemiec. Rząd testuje Polaków?

Eksperci Bundestagu uważają, że roszczenia ze strony rządu polskiego w sprawie reparacji od Niemiec za II wojnę światową, byłyby nieuzasadnione. Ekspertyzę zlecił wiceprzewodniczący niemieckiego parlamentu Johannes Singhammer, a informuje o niej dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. O reparacjach wojennych od Niemiec mówili w audycji Debata Dnia Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl i Michał Kolanko z „Rzeczpospolitej”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reparacje wojenne II wojna światowa Niemcy Michał Kolanko