Polskie Radio
Section05
Olsztyn

"Niedopuszczalna ingerencja". Z. Ziobro o odwołaniu sędziego

- Rolą sądu jest sprawiedliwie i uczciwie sądzić, a nie bawić się w politykę i podważać status innych sędziów oraz fundamenty ustrojowe Rzeczpospolitej Polskiej, w tym uprawnień organów, takich jak Sejm, Krajowa Rada Sądownictwa czy Prezydent - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do odwołania z delegacji sędziego Pawła Juszczyszyna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro sądownictwo reforma sądownictwa polityka Olsztyn

Michał Wójcik o postanowieniu olsztyńskiego sądu: to prowadzi do anarchii

- Takie działania prowadzą do anarchii. Wszelkie głosy, które mówią, że można podważać status sędziów, są niedopuszczalne. To ingerencja w działania konstytucyjnych organów - ocenił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, pytany o postanowienie Sądu Okręgowego w Olsztynie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Wójcik sądownictwo Krajowa Rada Sądownictwa Olsztyn Trybunał Sprawiedliwości UE

Wypadek Piotra Woźniaka-Staraka. Podano oficjalną przyczynę śmierci

Jak przekazała prokuratura, przyczyną śmierci producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem "masywnego urazu czaszkowo-mózgowego". Obrażenia powstały najprawdopodobniej od uderzenia śruby napędowej łodzi motorowej. W organizmie zmarłego wykryto również alkohol.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Olsztyn prokuratura regiony warmińsko-mazurskie