Polskie Radio
Section05

Wiadomości ze świata

Publicysta "Die Welt" przyznaje rację krytykom Nord Stream 2. "Rosja stosuje szantaż, przed którym ostrzegali"

"Moskwa coraz wyraźniej daje do zrozumienia, że może rozwiązać problemy Europy z gazem, jeśli Bruksela zmieni swoją politykę wobec Rosji. Jest to rodzaj szantażu, przed którym ostrzegali krytycy gazociągu Nord Stream 2" - pisze komentator dziennika "Die Welt".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Rosja Nord Stream 2 energetyka Unia Europejska media Gazprom GOSPODARKA

Unijne spotkanie ministrów spraw zagranicznych. Polska powie o sytuacji na granicy z Białorusią

Polska powie o sytuacji na granicy z Białorusią na poniedziałkowym spotkaniu unijnych ministrów spraw zagranicznych w Luksemburgu. Z informacji brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że potwierdził to dziś ambasador Polski przy Unii Andrzej Sadoś na posiedzeniu ambasadorów państw członkowskich. Z relacji dyplomatów wynika, że przedstawił on najnowsze dane o zwiększonej presji migracyjnej ze strony białoruskiego reżimu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica Białoruś służby i bezpieczeństwo ŚWIAT bezpieczeństwo Polska w Unii Europejskiej polityka dyplomacja Europa

Napisy "Sieg Heil", zdjęcia swastyki. Potwierdzono przypadki ekstremizmu w niemieckiej policji

Policja Nadrenii Północnej-Westfalii na zachodzie Niemiec potwierdziła, że w 53 przypadkach podejrzenia o prawicowy ekstremizm wśród jej funkcjonariuszy okazały się zasadne - podało MSW tego kraju związkowego. Jeden z policjantów zamieścił zdjęcia bombek choinkowych z runami SS i napisami "Sieg Heil", inny miał zdjęcia swastyki wykonanej z amunicji służbowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Europa policja nazizm