Polskie Radio
Section05

Kraków

wPolityce.pl o śledztwie ws. oświadczeń majątkowych Obajtka: prokuratura uznała, że nie ma podstaw do postawienia zarzutów

"W niniejszej sprawie brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynów zabronionych" - tak brzmi opublikowany przez portal wPolityce.pl fragment uzasadnienia postanowienia krakowskiej prokuratury, która w 2013 r. umorzyła śledztwo ws. oświadczeń majątkowych Daniela Obajtka.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Obajtek PKN Orlen prokuratura sąd sądownictwo POLSKA

Duże miasta wzięły się za kierowców, którzy nie chcą płacić za parkowanie

Rekordzista w Krakowie ma na koncie ponad 40 tysięcy złotych, a w Trójmieście ponad 30 tysięcy. To za brak opłaty za wykupienie biletu w strefie płatnego parkowania. Zaparkowali i zostawili auto, a licznik codziennie bije, bo dostają nowy mandat. Duże miasta w Polsce coraz skuteczniej kontrolują uiszczanie przez kierowców opłat parkingowych.
Zobacz więcej na temat:  parkowanie parkowanie samochód Warszawa Gdańsk Patryk Bedliński Radio kierowców motoryzacja kierowca kierowcy samochody samochód

Jan Stanisław Jankowski - zatwierdził Powstanie Warszawskie

68 lat temu, 13 marca 1953 roku w niewyjaśnionych okolicznościach w sowieckim więzieniu w Moskwie zmarł Jan Stanisław Jankowski, wicepremier i Delegat Rządu RP na Kraj w latach 1943-1945. NKWD aresztowało go w marcu 1945 roku. Sądzony był w Moskwie w procesie przywódców Polskiego Państwa Podziemnego.
Zobacz więcej na temat:  Armia Czerwona II wojna światowa Jan Stanisław Jankowski Londyn POLSKA Polskie Państwo Podziemne

"Andreowia" Beaty Chomątowskiej. Powieść wbrew krakowskim stereotypom

W magazynie "Moje książki" rozmawialiśmy o powieści Beaty Chomątowskiej pt. "Andreowia", pełnej barwnych, momentami zabawnych postaci i wciągających historii. Rzecz dzieje się w Krakowie, gdzie dobiegający pięćdziesiątki Andrzej, niegdyś znany dziennikarz, syn światowej sławy medium i wnuk Pierwszej Krakowskiej Tramwajarki dokonuje rewizji swojego życia.                                
Zobacz więcej na temat:  Magda Mikołajczuk literatura

"Widziałem przyszłość" – Rok Stanisława Lema. Wydarzenia obchodzone są na całym świecie

Trwa Rok Stanisława Lema. Wydarzenia zwieńczone hasłem "Widziałem przyszłość" mają upamiętniać dorobek pisarza. Organizatorzy ogłosili szczegółowy plan obchodów. W programie znalazły się dziesiątki wydarzeń i projektów artystycznych. Akcentów związanych z wybitnym futurologiem nie zabraknie także za granicą. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Łodej Paweł Turski Stanisław Lem Rok Lema literatura filozofia pisarz futuryzm