Polskie Radio
Section05

pr24

"Emocje antymaseczkowe są fałszywe". Krysztopa o protestach antycovidowców

- Nic nie stoi na przeszkodzie, za wyjątkiem skrajnych przypadków, gdy ktoś cierpi na jakieś wyjątkowe choroby, by nosić maseczkę - powiedział Cezary Krysztopa z "Tygodnika Solidarność" - Trzeba brać również pod uwagę to, że ktoś może specjalnie generować wzrosty emocji na tle pandemii - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Magdalena Złotnicka koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia zdrowie wirus choroby płuc choroby zakaźne Cezary Krysztopa

Ekspert o wizycie Andrzeja Dudy na Ukrainie: dialog jest niezbędny, to szansa na rozbrojenie niektórych min

- Na pewno nie możemy zamykać się, jako Polacy, wyłącznie do tematu Wołynia. (…) Jeśli będziemy ograniczali się tylko do negatywnych doświadczeń, to nie zrozumiemy drugiej strony - powiedział Bartosz Tesławski, ekspert ds. Europy Wschodniej, portal NaWschodzie.eu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Krzysztof Grzybowski Ukraina Andrzej Duda relacje polsko-ukraińskie Wołodymyr Zełenski

XX Dzień Papieski. Ks. Grabowski: zachęca nas do myślenia w duchu naszego świętego rodaka

- Dzień Papieski to okazja do przypominania nie tylko postaci św. Jana Pawła II, ale przede wszystkim jego nauczania. To również szansa na to, by był on kimś bliskim, wyjątkową i żywą osobą dla młodszych rodaków, tych, którzy go nie pamiętają - powiedział ks. Jarosław Grabowski z tygodnika "Niedziela". - Tego dnia papież-Polak po raz kolejny przemawia do nas jasno i wyraźnie - dodał o. Stanisław Tasiemski, dominikanin z Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Krzysztof Grzybowski Jan Paweł II papież Dzień Papieski wiara religia chrześcijaństwo Karol Wojtyła

Działalność Fundacji "Sławek". Pomóc w powrocie do życia

Udzielanie kompleksowej pomocy i wsparcie osób wykluczonych w drodze do samodzielności, a także działanie na rzecz ich bliskich oraz pojednania i zbliżania rodzin dotkniętych izolacją. To główne cele stawiane przed ufundowaną 22 lata temu Fundacją "Sławek". O jej działalności mówili goście audycji "Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 pomoc uzależnienia młodzież pomoc społeczna nałóg rodzina

Edward Taraszkiewicz ps. Żelazny. Likwidator komunistycznych funkcjonariuszy i konfidentów

- Nie ustają działania mające na celu odnalezienie szczątków "Żelaznego". Od 2017 roku podejmowaliśmy poszukiwania pod Włodawą w oparciu o jedną z relacji, niestety wynik naszych starań był negatywny - powiedział Marcin Krzysztofik, prezes IPN Lublin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 historia Polski HISTORIA ludzie komunizm Żołnierze Wyklęci Tadeusz Płużański IPN Józef Franczak PRL Armia Krajowa Wolność i Niezawisłość

Łukaszenka spotkał się z zatrzymanymi członkami Rady Koordynacyjnej. "Szykuje sobie drogę odwrotu"

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka spotkał się dziś w areszcie KGB z zatrzymanymi członkami Rady Koordynacyjnej i pozwolił Swiatłanie Cichanouskiej porozmawiać ze swoim mężem. - Łukaszenka szykuje sobie drogę odwrotu - uważa Aleksiej Dzikawicki, wicedyrektor TV Biełsat, który był gościem Polskiego Radia 24. 
Zobacz więcej na temat:  Białoruś ŚWIAT Mateusz Drozda

Prof. Nowak: im dalej od wojny, tym bardziej może zwyciężać polityka historyczna silniejszych

- Nasza, prawdziwa wizja historii - taka, w której II wojna światowa zaczęła się od napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę (...) ma kłopoty z pozostaniem świadomości powszechnej kolejnych pokoleń. Im dalej od wojny, tym bardziej może zwyciężać polityka historyczna tych, którzy są silniejsi od nas -powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Nowak, historyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Nowak Antoni Trzmiel polityka historyczna historia Polski

410. rocznica zajęcia Kremla. Historyk: Polska stała się największym państwem Europy

9 października 1610 roku, po zwycięstwie pod Kłuszynem wojsk polskich dowodzonych przez hetmana Stanisława Żółkiewskiego, Polacy zajęli Kreml. - Wśród wspaniałych zwycięstw jak Grunwald, Kircholm czy Bitwa Warszawska 1920 roku, na pewno obok można umieścić tę victorię - mówił na antenie Polskiego Radia 24 historyk prof. Wojciech Polak. 
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Rzeczpospolita Stanisław Żółkiewski Rosja

Referendum ws. odwołania Dulkiewicz? Michałowski: jak tylko koronawirus odpuści

- Trzeba podjąć decyzję, żeby gdańszczanie przestali się wstydzić z zarządu, który obraża wszystkich uczciwych Polaków i patriotów, który obraża pamięć pomordowanych Polaków - mówił na antenie Polskiego Radia 24 opozycjonista z czasów PRL Andrzej Michałowski, komentując informacje o możliwym referendum ws. odwołania prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Wojciech Borowik i Andrzej Michałowski. 
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk referendum

"To strategia medialno-polityczna". Potocki o atakach na Czarnka

- Jeśli chodzi o ataki na prof. Przemysława Czarnka, mamy do czynienia ze strategią medialno-polityczną opozycji, która z koronawirusa zrobiła sobie niezłe używanie - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki, publicysta tygodnika "Sieci". Gośćmi audycji byli również Wojciech Reszczyński i Przemysław Harczuk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Wojciech Reszczyński POLSKA Przemysław Czarnek Koronawirus w Polsce

"Zagrożenie biologiczne, które nie jest przypadkiem". Macierewicz o pandemii w kontekście bezpieczeństwa państwa

- Nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której walka z koronawirusem otworzy drogę do zwiększania umieralności w sferach, w których i tak jest już ona kilkukrotnie wyższa niż w przypadku COVID-19 - powiedział Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tadeusz Płużański Antoni Macierewicz koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia