Polskie Radio
Section05

pr24

Trzaskowski chce blokowania KPO? Kierwiński: broni rzeczy fundamentalnych

- Odczytuję słowa Rafała Trzaskowskiego bardzo jasno - jako zachętę do tego, aby stworzyć taki system, w którym będziemy pewni, że każda złotówka z KPO zostanie wydana w interesie Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PO Marcin Kierwiński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron Marcin Kierwiński Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Komisja Europejska pandemia Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska

Sankcje Unii Europejskiej. Maciej Wąsik: jesteśmy za izolacją gospodarczą Rosji

- Polska popiera nałożenie jak największych sankcji na Rosję - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Maciej Wąsik. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji podkreślił, że "jesteśmy zwolennikami izolacji gospodarczej Rosji". - Nie może być tak, że z jednej strony potępiamy bestialstwo Rosjan na Ukrainie, a z drugiej strony prowadzimy z nimi handel - zaznaczył gość audycji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Europa Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej sankcje sankcje Unii Europejskiej Rosja zbrodnie wojenne wojna na Ukrainie wojna 2022 Maciej Wąsik Mirosław Skowron

Blokada serwisów szerzących propagandę Kremla. Wąsik: media muszą wyciągnąć wnioski z trwającej wojny

- W ramach akcji zablokowanych zostało wiele portali, które jeden do jednego przekazywały nie tyle kremlowską propagandę, co kremlowskie fejki - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Europa Polska w Unii Europejskiej Rosja zbrodnie wojenne wojna na Ukrainie wojna 2022 Maciej Wąsik Mirosław Skowron media ABW propaganda Kreml

Rozpad ZSRR a przemiany ustrojowe w Rosji. Dr Sadłowski: wielki krach elit

- Elity upadającego i powstającego państwa - Federacji Rosyjskiej - nie za bardzo uwzględniły dorobek, który przygotowywała wielka rosyjska emigracja, która w latach 20. i 30. jeszcze wierzyła w odrodzenie Rosji, w ewolucję systemu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Patryk Sadłowski (Uniwersytet Warszawski).   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Filip Memches wiara ŚWIAT Europa Rosja prawosławie ZSRR rozpad ZSRR

"Mimo że wyszliśmy poza strefę komfortu, dobrze prosperujemy". Prezes KGHM o sytuacji spółki

- Komfort w kontekście biznesowym to sytuacja, w której nie dzieje się nic nieprzewidywalnego i wszystko idzie tak, jak należy. Myślę, że od dłuższego czasu jesteśmy poza strefą komfortu. Jednocześnie w tej rzeczywistości dajemy sobie radę dość dobrze, osiągając rekordowe wyniki finansowe - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Chludziński (prezes KGHM). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Władimir Putin Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg uchodźcy pomoc społeczeństwo KGHM Polska Miedź

Putin odblokuje ukraińskie porty za zniesienie sankcji? Doleśniak-Harczuk: bandycka propozycja

- Pójście na rękę ws. ukraińskiego zboża, w zamian za zniesie sankcji nałożonych na Rosję, utrzymane jest w kremlowskim klimacie, ma wywrzeć presję na Zachodzie. Zobaczymy jak zachowają się Niemcy i Francuzi. Czy warunki Putina znajdą się w postulatach Berlina i Paryża? Bardzo ciekawa jestem kolejnego szczytu UE - mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk z Instytutu Staszica. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina żywność Rosja wojna na Ukrainie Niemcy ŚWIAT

"Mieszkanie bez wkładu własnego". Prof. Modzelewski: pierwszy program, który rozwiąże historyczny problem

- Do tej pory programy, które realizowano, w większości sprzyjały interesom instytucji finansowych - banków. W tym przypadku jest wyraźny adresat tego projektu - kredytobiorca, który chce dzięki temu, mając własne mieszkanie, założyć rodzinę - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski (prawnik, ekonomista, ekspert podatkowy).   
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 mieszkanie gopodarka kredyt mieszkaniowy Witold Modzelewski BGK

Trzaskowski mówi o kolejnych żądaniach ws. KPO. Poseł PiS: to byłby permanentny szataż

- Osiągnęliśmy porozumienie z KE ws. KPO. Nowe żądania będą dowodem na to, że nie chodziło o praworządność, że była to kwestia czysto polityczna. Niedopuszczalne jest, aby opozycja próbowała zmieniać władzę w Polsce przy pomocy zagranicy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Andrzej Gawron. 
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska Ursula von der Leyen fundusze unijne fundusze europejskie Rafał Trzaskowski