Polskie Radio
Section05

społeczeństwo

Serwisy po ukraińsku w Programie 1 Polskiego Radia. Andrzej Rybałt: przekazujemy rzetelne wiadomości

- Wkrótce wielu Ukraińców przybędzie do Polski i będzie szukało rzetelnych informacji o tym, co się dzieje oraz gdzie szukać pomocy. W tej sytuacji priorytetem dla Polskiego Radia jest, żeby wyłapywać wszystkie fake newsy, które są tworzone przez propagandę Putina - przekazał na antenie Polskiego Radia 24 dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy Andrzej Rybałt.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA W POLSKIM RADIU Ukraina Andrzej Rybałt

Unikać fake newsów, nie wpadać w panikę. Jak dziś radzą sobie młodzi Ukraińcy?

- Rozmawiałem z rodzicami, powiedzieli mi, że wyjechali z miasta. Ci, którzy zostali, schronili się w metrze i tam czekają na to, co będzie dalej - opowiada Vlad Bohaczenko, mieszkaniec Charkowa, który studiuje w Warszawie. - Sytuacja ciągle się zmienia, ale i ja, i moi rodzice wierzymy, że wszystko będzie dobrze.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Czwórka Ukraina konflikty międzynarodowe Piotr Firan

"Kolejna odsłona działania antychrześcijańskiego". Abp Gądecki potępił działania Rosji na Ukrainie

Arcybiskup Stanisław Gądecki w imieniu Konferencji Episkopatu Polski stanowczo potępił działania Rosji i Władimira Putina na Ukrainie. Jak podkreślił, jest to "niedopuszczalny i haniebny akt barbarzyństwa, skierowany wobec suwerenności i niezależności niepodległego państwa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół Stanisław Gądecki Ukraina pomoc wiara aktualności katolickie chrześcijaństwo

Mercedes-Benz ukarany grzywną za fałszowanie danych o emisjach

- Mercedes-Benz latami fałszował dane dotyczące emisji zanieczyszczeń z produkowanych przez niego samochodów z silnikami Diesla – uznały władze Korei Południowej i wymierzyły mu grzywnę w wysokości niemal 70 mln złotych!
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody Niemcy mercedes Polskie Radio Korea Południowa finanse ekologia zanieczyszczenie powietrza

Lęk przed wojną. Psycholog: nie pozwólmy, żeby przejął nad nami kontrolę

Władimir Putin rozpoczął rosyjską inwazję na Ukrainę. Wielu z nas czuje obawy i lęk w związku z sytuacją na Wschodzie. - Kiedy możemy nad czymś zapanować, to jest nam łatwiej dać sobie radę z lękiem. Są jednak sytuacje, w których takiej możliwości nie mamy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marta Żysko-Pałuba, psycholog i psychoterapeuta. W jaki sposób możemy poradzić sobie ze strachem przed wojną na Ukrainie?
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska psychologia Jedynka Ukraina

Wojna na Ukrainie - co czeka kierowców?

Dziś w Wysokich Obrotach poruszymy niezwykle trudny temat. Przyjrzymy się sytuacji na Ukrainie. Wspólnie z ekspertami zastanowimy się nad tym, jak konflikt na linii Ukraina - Rosja wpłynie na polską gospodarkę, a dokładniej na sektor logistyki i transportu. Podpowiemy także, jak się przygotować do podróży na teren Ukrainy [PRZECZYTAJ]
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina Kijów Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy wojna na Ukrainie