Polskie Radio
Section05
wieś

Andrzej Anusz: przemówienie prezesa PiS to program dla polskiej wsi

Lider PiS Jarosław Kaczyński podczas pikniku rodzinnego w Zbuczynie (woj. mazowieckie) mówił o pomyśle obozu rządzącego na rozwój polskiej wsi. Podkreślił m.in., że niezwykle istotne są równe szanse dla ludzi, niezależnie od ich miejsca zamieszkania. – W skrócie można powiedzieć, że to przemówienie jest programem dla polskiej wsi, dla polskiego rolnictwa – powiedział w PR24 politolog dr Andrzej Anusz.  
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA wieś Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Polskie Stronnictwo Ludowe

J. K. Ardanowski: od jesieni nowe wsparcie dla rolników

– Dzięki Funduszowi Gwarancji Rolnych rolnicy będą mieli dostęp do korzystnych kredytów o łącznej wartości ponad 1 mld zł – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa, który jest jednym z sygnatariuszy nowego instrumentu finansowego będącego wsparciem dla polskich gospodarzy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Krzysztof Ardanowski rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rolnicy wieś polityka

Jak przyspieszyć rozwój polskiej wsi?

Pełna akceptacja dla wspierania zrównoważonego rozwoju, zarówno małych jak i dużych gospodarstw rolnych. To jeden z najmocniej akcentowanych wniosków płynących z konsultacji na temat Strategii Zrównoważonego Rozwoju Wsi, Rolnictwa i Rybactwa do 2030 roku, opracowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wieś Dariusz Kwiatkowski