Polskie Radio
Section05
Europa

Żołnierze WOT jadą do Wielkiej Brytanii. Pomogą polskim kierowcom

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej przygotowują się do wyjazdu do Wielkiej Brytanii - przekazał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. "Będą przeprowadzać testy na obecność koronawirusa polskim kierowcom ciężarówek, którzy utknęli na granicy" - napisał na Twitterze i dodał, że Terytorialsi dostarczą również kierowcom napoje i żywność.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Wielka Brytania Wojska Obrony Terytorialnej kierowcy Europa

Polscy medycy pomogą kierowcom, którzy utknęli w Dover. Rzecznik rządu: zapewnią szybsze testowanie

Polscy medycy jeszcze w czwartek polecą do Wielkiej Brytanii - poinformował za pośrednictwem Twittera rzecznik rządu Piotr Müller. Jak napisał, inicjatywa w tej sprawie wyszła od premiera, a "nasz personel medyczny zapewni szybszą realizację testów dla przekraczających granicę".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ŚWIAT Europa Wielka Brytania kierowcy koronawirus Francja społeczeństwo zdrowie

Problemy kierowców na granicy. Minister Adamczyk apeluje do komisarz UE o "niezwłoczne podjęcie działań"

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zwrócił się do unijnej komisarz do spraw transportu Adiny Vălean z postulatem zwołania w trybie nadzwyczajnym Rady ministrów do spraw transportu Unii Europejskiej. Szef resortu zwraca uwagę, że wskutek wprowadzenia przez Francję blokady granicy brytyjsko-francuskiej tysiące kierowców, w tym wielu kierowców z Polski, utknęło w Wielkiej Brytanii bez perspektywy powrotu do domu na święta Bożego Narodzenia.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia COVID-19 Europa ŚWIAT Wielka Brytania Francja święta Boże Narodzenie GOSPODARKA POLSKA Andrzej Adamczyk ministerstwo infrastruktury

NASZ WYWIAD Szokujące ustalenia: Nawalnego próbowano otruć nowiczokiem od kilku lat. Prof. Legucka: to nie ujdzie Rosji płazem

- Użycie nowiczoka w Salisbury pokazało, że Rosja jest zdolna do ataków chemicznych na terytorium państw NATO. Zastosowanie go po raz kolejny – w przypadku Aleksieja Nawalnego – jest sygnałem, że Rosja posiada broń chemiczną i we wszystkich strategicznych dokumentach w ramach NATO powinno być to brane pod uwagę – mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr hab. Agnieszka Legucka (PISM). Portal Bellingcat i Aleksiej Nawalny opublikowali wyniki śledztwa i rozmowę z chemikiem, członkiem grupy FSB, która od czterech lat próbowała otruć opozycjonistę na zlecenie najwyższych władz na Kremlu, najpewniej samego Władimira Putina. Zadaniem rozmówcy Nawalnego było usunięcie śladów zastosowania trującej substancji. 
Zobacz więcej na temat:  Europa NASZ WYWIAD Rosja infografika Raport Białoruś Aleksiej Nawalny