Polskie Radio
Section05

Katowice

Krzysztof Sobolewski: w Katowicach PiS przedstawi propozycje gospodarcze

- Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę podczas konwencji tematycznej w Katowicach omówią propozycje Prawa i Sprawiedliwości dotyczące rozwoju gospodarczego - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce wybory parlamentarne Wybory parlamentarne 2019 konwencja PiS konwencje PiS konwencja PiS w Katowicach PiS Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński

Lawrence Foster: podjęcie decyzji ws. NOSPR nie zajęło mi 5 minut

- Zawsze doceniałem i podziwiałem katowicką orkiestrę. Zdawałem sobie sprawę, jakie to niezwykłe doświadczenie zagrać w nowej, wielkiej sali koncertowej. Gdy pewnego ranka zadzwonił do mnie Krzysztof Penderecki i spytał, czy byłbym zainteresowany objęciem tego stanowiska, poprosiłem o czas do namysłu. Po 10 minutach odzwoniłem i powiedziałem: jasne, zgadzam się - mówił w Dwójce światowej sławy dyrygent.
Zobacz więcej na temat:  NOSPR Jakub Kukla MUZYKA orkiestra dyrygent

Jan Pietrzak: nie wszystkim podobają się polskie zwycięstwa

– Przez kilkadziesiąt lat prowadzono w Polsce pedagogikę wstydu. Już w szkołach nauczano dzieci, że mamy wstydzić się naszej "paskudnej" historii, klęsk i martyrologii. To część większej całości – powiedział artysta Jan Pietrzak. W "Studiu prasowym" debata o postawie osób związanych ze środowiskiem opozycji, które w krytyczny sposób wypowiadały się na temat organizacji w Katowicach defilady z okazji Święta Wojska Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie Adrian Stankowski bitwa warszawska polityka 1920 Jan Hartman Grzegorz Schetyna