X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Marek Król

Debata Poranka: Publicyści o zawieszeniu Stanisława Pięty

Poseł Stanisław Pięta został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Parlamentarzysta został również wycofany z prac komisji śledczej ds. Amber Gold, a także komisji ds. służb specjalnych. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 komentarz Jacka Liziniewicza z „Gazety Polskiej Codziennie”, Mirosława Skowrona z „Super Expressu” i Marka Króla, publicysty.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Stanisław Pięta Marek Król Jacek Liziniewicz

"Trzaskowskiemu trudno zakwestionować związki z ratuszem"

Na środowej rozprawie Komisja weryfikacyjna wróciła m.in. do sprawy Noakowskiego 16, nie stawiła się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Były urzędnik BGN Marek Dębski zapewniał, że jego notatka służbowa z 2008 dotycząca Noakowskiego 16 nie miała wpływu na przyznany mu awans i nagrody. O reprywatyzacji w Warszawie mówili w audycji Debata Dnia Marek Król („Sieci”) i Zbigniew Parafianowicz („Dziennik Gazeta Prawna”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Marek Król Rafał Trzaskowski

Debata Poranka: Publicyści o proteście w Sejmie

– To typowy protest polityczny (...). Każdy sposób jest dobry, by uderzyć w rządzących. Takie jest „zbójeckie prawo” opozycji – komentował w Debacie Poranka Marek Król, publicysta. W Polskim Radiu 24 o trwającym w Sejmie proteście opiekunów osób niepełnosprawnych mówił również Tomasz Żółciak z „Dziennika Gazety Prawnej”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm protest rodziców niepeł‚nosprawnych dzieci Marek Król niepełnosprawni niepełnosprawność Prawo i Sprawiedliwość Lech Wałęsa

Marek Król o relacjach polsko-izraelskich

– To trochę wymyślony problem – tak o napięciach polsko-izraelskich, dotyczących nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, mówił w Gorącym Temacie Marek Król. Publicysta w Polskim Radiu 24 odniósł się do wystąpień prezydentów Polski i Izraela w Oświęcimiu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Król Instytut Pamięci Narodowej Izrael Holokaust Andrzej Duda Oświęcim Auschwitz II wojna światowa Niemcy historia Polski

Czarnecki odwołany. "Totalitaryzm liberalny nie zna litości"

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki, został odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. – "Totalitaryzm liberalny" nie zna litości – oceniał w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta. Na naszej antenie również komentarze Samuela Pereiry z TVP Info i Macieja Chudkiewicza z Tygodnika "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europarlament Ryszard Czarnecki Parlament Europejski Marek Król Samuel Pereira Róża Thun Prawo i Sprawiedliwość Guy Verhofstadt

Michał Kamiński w klubie PSL. "Był już wszędzie"

– PSL ucieka grabarzowi spod łopaty – powiedział Gorącym Temacie Polskiego Radia 24 Marek Król, publicysta. Michał Kamiński z koła Unii Europejskich Demokratów przeniósł się do klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego. W ten sposób, po odejściu posła Mieczysława Baszko do Porozumienia, ludowcy utrzymają w Sejmie 15 posłów i nadal będą mogli tworzyć klub poselski.
Zobacz więcej na temat:  Marek Król Sejm PSL Unia Europejska Michał Kamiński

„To gabinet, który ma pozwolić PiS patrzeć z nadzieją na 2019”

– Zniknęły osobowości, pojawili się sprawni administratorzy – tak zmiany w rządzie Mateusza Morawieckiego w Polskim Radiu 24 komentował Marek Król, publicysta. Krzysztof Mazur, prezes Klubu Jagiellońskiego, ocenił z kolei, że rekonstrukcja Rady Ministrów to przygotowanie do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki rekonstrukcja rządu Marek Król Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Mazur

Dzika reprywatyzacja. Decyzja ws. Noakowskiego 16

Komisja Weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji ma ogłosić w piątek decyzję ws. reprywatyzacji kamienicy przy ul. Noakowskiego 16. Udziały w nieruchomości należały m.in do męża prezydent Warszawy. Przewodniczący komisji Patryk Jaki zapowiedział, że będzie wnioskował o zwrot niesłusznie uzyskanych pieniędzy za kamienicę. O sprawie rozmawiali w Debacie Poranka Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska), publicysta Michał Matys i redaktor Marek Król (Tygodnik Sieci).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Hanna Gronkiewicz-Waltz Warszawa Patryk Jaki Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja dzika reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna Marek Król Tomasz Sakiewicz

"Wystąpienie premiera nie było porywające”

– To było ostrożne wystąpienie, oczekiwałem bardziej dynamicznego expose – mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, ekonomista. W Polskim Radiu 24 sejmowe wystąpienie premiera Mateusz Morawieckiego komentował również Marek Król. – Nie było to porywające expose (…), ale może jednak powinniśmy cenić deklaracje, które twardo trzymają się rzeczywistości – wskazywał publicysta "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka expose premiera Mateusza Morawieckiego Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość Marek Król Jacek Wasilewski

"Zjawiska nazizmu są marginalne w Polsce"

- Bardzo ucieszyło mnie i pozytywnie zaskoczyło to, jak wiele osób kojarzonych z prawą stroną sceny politycznej z powagą potraktowało wydarzenia na tegorocznym Marszu Niepodległości. Wychodzi to poza logikę plemiennego sporu, która dominuje w naszych mediach – powiedział w Debacie Poranka Adam Ostolski z Krytyki Politycznej. O wszczęciu przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Śródmieście śledztwa ws. propagowania faszyzmu lub nawoływania do nienawiści podczas Marszu Niepodległości mówili także publicysta Marek Król i Jacek Liziniewicz z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  nazizm Marsz Niepodległości prokuratura faszyzm 11 listopada Święto Niepodległości policja Marek Król Jacek Liziniewicz rasizm

PO chce odwołania rządu. „Nie ma ku temu podstaw”

Rząd PiS jest odpowiedzialny za przyzwolenie dla mowy nienawiści podczas Marszu Niepodległości. Jeśli Beata Szydło nie poda rządu do dymisji, Platforma Obywatelska razem z Nowoczesną i PSL, zgłosi w przyszłym tygodniu wniosek o konstruktywne wotum nieufności – powiedział lider PO Grzegorz Schetyna. W Polskim Radiu 24 komentarz Karola Gaca z DoRzeczy.pl, Marka Króla i Michała Karnowskiego z Sieci, Adama Buły z Polski The Times i dra Andrzeja Anusza, politologa. 
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Beata Szydło Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Schetyna Marsz Niepodległości Karol Gac Marek Król

"Rosjanie złośliwie nie oddają wraku i czarnych skrzynek"

Wstęp na miejsce katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem jest zabroniony. Według informacji podanych przez reportera Polsat News Tomasza Kułakowskiego. Ze zdjęć opublikowanych przez dziennikarza wynika, że teren jest ogrodzony, a zawieszone tablice ostrzegawcze informują, że prowadzone są na nim prace poszukiwawczo-konstrukcyjno-montażowe związane z budową magistrali gazociągowej. O działaniach Rosjan mówili w audycji Debata Poranka publicysta Marek Król, Wojciech Korkuć i Sebastian Gajewski z Cetrum i. Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Rosja Władimir Putin katastrofa smoleńska Marek Król

Premier deklaruje; będą zmiany w rządzie. Komentarze

– Będą zmiany w rządzie; w ciągu najbliższych kilkunastu dni poinformuję o decyzjach, które podjęłam – powiedziała w rozmowie z TVN24 Beata Szydło. Premier podkreśliłą, że roszady są konsultowane z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. W Debacie Poranka komentarz politologa prof. Kazimierza Kika i publicystów – Jacka Liziniewicza i Marka Króla.
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu rząd Beaty Szydło Jacek Liziniewicz Marek Król Kazimierz Kik Beata Szydło Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Andrzej Adamczyk Witold Waszczykowski Konstanty Radziwiłł

"Nieujawnianie aneksu do raportu WSI jest zaskakujące"

- Andrzej Duda ma bardzo poważne zastrzeżenia, do niektórych poprawek zgłoszonych przez PiS, a do innych zastrzeżeń nie ma - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński po piątkowym spotkaniu Andrzeja Dudy z prezesem PiS. O rozmowie Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem dotyczącej reformy sądownictwa mówili w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król i Karol Gac (portal DoRzeczy.pl).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Marek Król WSI reforma sądownictwa Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy Karol Gac raport WSI