X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Marek Król

M. Król: opozycja położy się Rejtanem, żeby zablokować usunięcie M. Banasia

- Im dłużej będzie grillowany Marian Banaś, tym lepiej dla opozycji. Opozycja nie zgodzi się na zmianę Konstytucji RP. Położy się Rejtanem, żeby wszelkie regulacje, które mogłyby usunąć z urzędu szefa NIK, były zablokowane - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Sieci" Marek Król.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel POLSKA NIK polityka Marek Król Najwyższa Izba Kontroli Marian Banaś Prawo i Sprawiedliwość

"Komentarz Dnia": prezes NIK, Komisja Europejska, Charles Michel, łapówki, Aleksandra Dulkiewicz

Gośćmi "Komentarza Dnia" byli: Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") i Marek Król ("Tygodnik Sieci"). Publicyści dyskutowali m.in. o prezesie NIK Marianie Banasiu, a także o zatwierdzeniu nowego składu Komisji Europejskiej przez Europarlament, wizycie przewodniczącego elekta Rady Europejskiej Charlesa Michela w Warszawie, oskarżeniach związanych z łapówkami w Specjalistycznym Szpitalu im. prof. Aleksandra Sokołowskiego w Szczecinie i prezydent Gdańska Aleksandrze Dulkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek Marek Król Marcin Piasecki Nasz komentarz polityka Rada Europejska Komisja Europejska Marian Banaś Aleksandra Dulkiewicz

M. Wyrwich: zburzyć PKiN, postawić łuk triumfalny

- Mam taki pomysł: zburzyć Pałac Kultury i w tym miejscu postawić łuk triumfalny lub inną budowlę, która w szczególny sposób będzie upamiętniała rok 1920, ten wielki trud zatrzymania bolszewików w Polsce przed agresją na Europę - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich, publicysta tygodnika "Niedziela". Pomysł budowy łuku triumfalnego komentował także Marek Król z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Marek Król Magdalena Złotnicka Warszawa bitwa warszawska wojna polsko-bolszewicka Pałac Kultury i Nauki

"Komentarz Dnia": exposé premiera, rodzina, Bruksela, TSUE

Gośćmi "Komentarza Dnia" byli: Marek Król ("Tygodnik Sieci") i Tomasz Truskawa ("Stowarzyszenie Wolnego Słowa"). Publicyści dyskutowali m.in. o exposé premiera Mateusza Morawieckiego, a także o tradycyjnej rodzinie, podejściu Brukseli do polskiego rządu i orzeczeniu TSUE o odesłaniu problemu Izby Dyscyplinarnej do Sądu Najwyższego.
Zobacz więcej na temat:  Marek Król Mateusz Morawiecki Nasz komentarz Unia Europejska polityka Trybunał Sprawiedliwości UE

M. Król: opozycja nakręciła niebywałą aferę wokół protestów

- Senat w rękach opozycji będzie pewnym utrudnieniem dla rządu. PiS walczy, żeby mieć swojego marszałka i skonstruować jakąś przewagę w Senacie. Opozycja będzie traktowała Senat jako izbę sprzeciwu wobec prac Sejmu. Nic więcej nie może zrobić - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Marek Król ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Marek Król Senat opozycja Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Wybory parlamentarne 2019 Polskie Radio 24 POLSKA

J. Włodarczyk: Kornel Morawiecki chciał dobrze dla Polski

- Kornel Morawiecki nie był koniunkturalistą i człowiekiem, który cokolwiek udawał. On przez 20 lat był na bocznym torze polityki, ale zawsze pozostał wierny swoim przekonaniom. To należy docenić i się przed tym ukłonić - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Jarosław Włodarczyk. Gościem "Debaty dnia" był również Marek Król z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Kornel Morawiecki Marek Król

Komentarz Dnia: spotkanie prezydentów Polski i USA, Greta Thunberg, Klaudia Jachira

Gośćmi "Komentarza Dnia" byli: Marek Król (Sieci) i Tomasz Żółciak (Dziennik Gazeta Prawna). Publicyści dyskutowali m.in. o spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem i podpisaniu deklaracji dotyczącej zwiększenia obecności amerykańskich wojsk w Polsce, a także o wystąpieniu Grety Thunberg na forum ONZ oraz Klaudii Jachirze z Koalicji Obywatelskiej i transparencie "Bób, Hummus, Włoszczyzna" przed pomnikiem Armii Krajowej.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Marek Król Donald Trump Andrzej Duda Andrzej Duda w USA

Publicyści o konwencji PiS we Wrocławiu

– Zaczynamy pojmować, co to znaczy godność państwa i godność polskiego obywatela. Hasła demokracji przekładają się na język życia, to oznacza także wiarygodność, o której mówił Jarosław Kaczyński – mówiła w Polskim Radiu 24 Elżbieta Królikowska-Avis. W dyskusji wzięli udział także: Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna), Marek Król (Sieci) oraz Miłosz Monasterski (Agencja Inforamcyjna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Stankowski Toruń Marek Król konwencja PiS we Wrocławiu Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Wybory parlamentarne 2019