Polskie Radio
Section05
Michał Kleiber

Kryzys w Porozumieniu. Prof. Michał Kleiber: jestem zdumiony poziomem emocji w tym ugrupowaniu

- Jestem zdumiony poziomem emocji w tym ugrupowaniu. Rozumiem, że po latach istnienia danego ugrupowania zawsze wychodzą pewne różnice w poglądach i to jest normalne. Jednak tutaj osiągnęło to poziom tak brutalny, że trzeba rozdzielić frakcje, które nie są w stanie z sobą współpracować - powiedział o sytuacji w Porozumieniu prof. Michał Kleiber, były polityk i redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin Adam Bielan zjednoczona prawica rząd emocje Michał Kleiber POLSKA polityka Polskie Radio 24

Prof. Michał Kleiber: rząd ma wiele sukcesów, trzeba je nagłaśniać

- Niewątpliwie daliśmy sobie radę w ostatnim okresie bardzo dobrze ze sprawami gospodarczymi - zarówno przed pandemią, jak i w czasie pandemii, w tym niezwykle trudnym okresie. I tutaj mój apel byłby, żeby opozycja potrafiła spokojnie o tym mówić - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, były prezes PAN, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Michał Kleiber POLSKA GOSPODARKA Mateusz Morawiecki premier rząd pandemia

"Politycy to widzą, ale mówią o tym po cichu". Prof. Michał Kleiber o kryzysie Unii Europejskiej

- Faktem jest, że na przykład inicjatywa, którą prezydent Emmanuel Macron zainicjował już dawno temu, żeby zorganizować wielki cykl debat o przyszłości Europy, to jest oczywiście efekt tego niezadowolenia, rozczarowania, które w głowach wielu Europejczyków w tej chwili jest - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO, były prezes PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż Michał Kleiber ŚWIAT Europa Unia Europejska

Prof. Kleiber: interesy Berlina z Moskwą są bardzo silne, Niemcy nie odpuszczą tak łatwo Nord Streamu 2

- Są zaangażowani w relacje z Rosją zarówno finansowo, jak i politycznie, emocjonalnie. Interesy Berlina z Moskwą są bardzo silne. Niemcy nie odpuszczą tak łatwo Nord Streamu 2 - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber ("Wszystko, Co Najważniejsze").
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Niemcy Nord Stream 2 Władimir Putin Aleksiej Nawalny Polskie Radio 24 Michał Kleiber Antoni Trzmiel

Stany Zjednoczone podzielone po wyborach. Prof. Kleiber: przed nowym prezydentem niezwykłe wyzwania

- Pamiętajmy, że 71 mln. obywateli głosowało na Donalda Trumpa, to parę procent mniej niż głosowało na Joe Bidena, te podziały będą przez dłuższy czas dominować na scenie politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber z Polskiej Akademii Nauk. - Nie ulega wątpliwości, że przed nowym prezydentem stoją niezwykłe wyzwania - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Joe Biden Michał Kleiber Krzysztof Grzybowski

Prof. Kleiber: chaos medialny podczas pandemii jest odzwierciedleniem natłoku informacji, z którym się mierzymy

- Myślę, że pandemia jest w pewnym sensie podsumowaniem chaosu medialnego, który od dawna panuje w przestrzeni publicznej także w innych sprawach - powiedział prof. Michał Kleiber. Odniósł się w ten sposób do natłoku sprzecznych informacji dotyczących problemów związanych z koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  pandemia COVID-19 koronawirus media psychologia zdrowie badania POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Michał Kleiber Koronawirus w Polsce

Prof. Michał Kleiber: Zjednoczona Prawica będzie rządzić do następnych wyborów

- Otwarta jest sprawa, jakie będą różnice zdań w Zjednoczonej Prawicy,  wydaje się że obie partie, wspierające dziś Prawo i Sprawiedliwość będą próbowały zaznaczać swoją odrębność - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Michał Kleiber z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sejm zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość Michał Kleiber

"Powaga dzisiejszych problemów jest bardzo duża". Prof. Kleiber o negocjacjach ws. budżetu UE

- Im szybciej wykażemy zdolność do spokojnej na ten temat rozmowy, znajdowania rozwiązań spowolnienia, być może procesów integracyjnych, tym lepiej dla naszej wspólnej przyszłości - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk na temat negocjacji w sprawie budżetu unijnego.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska fundusze unijne Polskie Radio 24 Michał Kleiber Polska w Unii Europejskiej POLSKA budżet ue

Prof. Kleiber o negocjacjach ws. budżetu UE: odbiją się na naszej polityce krajowej

- To co się ma stać za tydzień, może się okazać wielkim wstrząsem dla polskiej opinii publicznej i odpowiedzialność spadnie w pierwszym rzędzie na pana premiera - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk w odniesieniu do negocjacji budżetowych w Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Michał Kleiber POLSKA Polskie Radio 24 fundusze unijne

Prof. Kleiber o budżecie UE: jestem ostrożnym optymistą ws. kompromisu

- Kompromisem mogłoby być np. pozostawienie proponowanych przez polityków unijnych zapisów, ale z adnotacją, która by wyjaśniła, jakie sprawy mogłyby być uznawanie za łamanie praworządności - mówił w Polskim Radiu 24 nt. budżetu UE prof. Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  budżet ue Europa Unia Europejska fundusze unijne budżet UE 2021-2027 Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Michał Kleiber

"Animowany i wspierany przez polityków opozycji". Prof. Kleiber o Strajku Kobiet

- Nie mam wątpliwości, że te protesty są jakoś animowane i wspierane przez polityków opozycji - a to jest wysoce niefortunne - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk, a obecnie redaktor naczelny magazynu "Wszystko Co Najważniejsze", odnosząc się do protestów ws. decyzji TK o aborcji eugenicznej.
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet protest demonstracje aborcja społeczeństwo Michał Kleiber Jerzy Jachowicz POLSKA

"Nie ma wyjścia, musi być rozsądny kompromis". Prof. Kleiber o sporze wokół aborcji

- Ten spór nie zaniknie, będą różne zdania, pokolenie młodych ludzi troszkę inaczej widzi sprawy, które pokolenie starsze traktuje jako obowiązującą tradycję i coś, co jest spoiwem łączącym nas wszystkich - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber z Polskiej Akademii Nauk, komentując trwające w Polsce protesty dot. aborcji. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Trybunał Konstytucyjny aborcja Michał Kleiber protest protesty w Warszawie POLSKA polityka