Polskie Radio
Section05
Michał Kleiber

Prof. Michał Kleiber: epidemia koronawirusa to nauczka dla całego społeczeństwa

- Z jednej strony musimy zachować higienę życia osobistego i publicznego, z drugiej strony musimy nauczyć się żyć w sposób, który nie jest aż tak podatny na nadmiar informacji, które napływają do nas z różnych stron - wskazywał w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus zdrowie społeczeństwo Michał Kleiber Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 GOSPODARKA polityka

Prof. Michał Kleiber: koronawirus będzie miał wpływ na przebieg kampanii wyborczej

- W tym globalnym nieszczęściu kryje się cała masa możliwości. (...) Koronawirus wprowadza do dyskusji wątki medyczne. Ochrona zdrowia będzie ważnym tematem w najbliższych miesiącach - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Michał Kleiber z Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk. 
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz polityka wybory prezydenckie 2020 koronawirus Henryk Szrubarz Michał Kleiber

"Wybiórcze traktowanie konstytucji". Jakub Maciejewski o uchwale trzech izb SN

- Sędziowie SN nagle anulują prawomocność setek sędziów, chociaż mianował ich prezydent, a w konstytucji jest napisane, że to jest ostateczną miarą. Czyli tę konstytucję się traktuje wybiórczo - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Sieci" Jakub Maciejewski. Drugim gościem "Debaty poranka" był Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Grzegorz Jankowski Marcin Piasecki sądownictwo reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny Polska Akademia Nauk Michał Kleiber

Piotr Pałka: w Polsce nie mamy problemów z praworządnością

- Kilka dni temu PE odrzucił wniosek EKR o zajęcie się tematem praworządności we Francji, gdzie gołym okiem widać, że problem jest poważny. Tymczasem w Polsce nie ma jakichś wymiernych dowodów na to, że mamy problem z praworządnością - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta i politolog Piotr Pałka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Łukasz Sobolewski Michał Kleiber Polityka zagraniczna Polski Parlament Europejski

Prof. Kleiber: walka o władzę pod przykrywką walki o praworządność

Profesor Michał Kleiber, wiceprezes Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk, odnosząc się do zamieszania wokół polskiego wymiaru sprawiedliwości mówi, że "sądząc po tym, jak zachowuje się opozycja w Polsce i jak animuje ruchy ze strony polityków UE, to sugestia, że kryje się za tym walka o władzę wydaje się być zasadna". W jego opinii, prowadzi się ją pod przykrywką walki o praworządność.
Zobacz więcej na temat:  polityka Nasz komentarz POLSKA sąd Michał Kleiber Grzegorz Jankowski

Prof. Kleiber: po brexicie konieczne będą dalsze negocjacje

Negocjacje między Unią Europejską i Wielką Brytanią oficjalnie mają potrwać do końca przyszłego roku, pojawiają się jednak sugestie, że powinny zostać przedłużone. - Tak naprawdę żadna poważna sprawa społeczna czy gospodarcza nie została jeszcze rozwiązana - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Wielka Brytania Unia Europejska Brexit Michał Kleiber

Prof. Kleiber: Zełenski może się przeliczyć ws. spotkania z Putinem

- Chęć i upór prezydenta Ukrainy do spotkania z prezydentem Putinem jest zastanawiający. Bezpieczniejsza byłaby dla niego rozmowa w towarzystwie innych osób - chodzi przede wszystkim o doświadczenie polityczne - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Michał Kleiber, były prezes PAN. Gościem audycji był także amerykanista z Uczelni Łazarskiego, dr Artur Wróblewski. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja Władimir Putin Europa Michał Kleiber Antoni Opaliński ŚWIAT