Polskie Radio
Section05
Michał Kleiber

"UE powinna włączyć się w ten proces". Prof. Kleiber o budowie muru na granicy z Białorusią

- Unia powinna włączyć się w proces budowy muru na granicy i go finansować. To jest interes unijny, bo ci, którzy przedostaną się przez polską granicę będą próbowali przedostać się np. do Niemiec - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Mateusz Drozda Michał Kleiber społeczeństwo granica Białoruś bezpieczeństwo

Prof. Kleiber: w ramach Grupy Wyszehradzkiej nie ma pełnej zgody, ale to nie powinno nas zniechęcać

- Trzeba się pogodzić z tym, że w ramach grup takich jak V4 nie ma jednolitego stanowiska we wszystkich sprawach. W perspektywie globalizacji widać jednak, że takie regionalne porozumienia są bardzo cenne - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka energetyka kopalnia Turów Michał Kleiber grupa wyszehradzka Czechy

NIK krytykuje Fundusz Sprawiedliwości. Prof. Kleiber: przenoszenie problemów na poziom państwowy

- Ubolewam nad tym, że NIK, tak ważna instytucja w państwie, jest wyraźnie skonfliktowana z rządem nie na podstawie merytorycznych rzeczy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze", komentując raport Izby ws. Funduszu Sprawiedliwości. - Nie mogę uwierzyć, że dochodzi w naszym kraju do tego typu przenoszenia problemów osobistych na najwyższy poziom państwowy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kleiber Krzysztof Grzybowski Najwyższa Izba Kontroli Ministerstwo Sprawiedliwości Marian Banaś POLSKA

"Musimy zademonstrować siłę i jedność poglądów". Prof. Kleiber o sytuacji na granicy z Białorusią

- Polityka Putina, tym razem prowadzona za pośrednictwem Łukaszenki, jest oczywiście nakierowana na wzbudzanie najróżniejszych problemów w Polsce i Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze", komentując sytuację na polsko-białoruskiej granicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś granica Rosja Aleksander Łukaszenka Władimir Putin Michał Kleiber migracja stan nadzwyczajny

"Obliczone na użytek wewnętrzny". Prof. Kleiber o słowach szefa MSZ Izraela

- Jestem świadomy złożoności tej sprawy, która jest wywoływana wewnętrznymi sprawami państwa izraelskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze", komentując pretensje władz Izraela do władz Polski. - Należy przeczekać okres nerwowości i za jakiś czas powinny zostać podjęte próby kontaktów na najwyższym szczeblu - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Kleiber Piotr Wąż ŚWIAT Izrael reprywatyzacja

"Taki mają pomysł na rozmowę z Polską". Prof. Kleiber o słowach Lascheta o reparacjach

- Stanowisko Armina Lascheta jest stanowiskiem, które jest wśród niemieckich polityków stabilne - powiedział w Polskim Radu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze", komentując wypowiedź Armina Lascheta. - Oni mają taki pomysł na rozmowę z Polską i podejrzewam, że Armin Laschet będzie powtarzał to w przyszłości wielokrotnie - dodał.  
Zobacz więcej na temat:  Piotr Wąż Michał Kleiber ŚWIAT Niemcy II wojna światowa reparacje wojenne Europa

Prof. Michał Kleiber: powrót Donalda Tuska nie rozwiązał problemu opozycji

- Wygląda na to, że Donald Tusk aspiruje do bycia liderem całej opozycji, że ma pewne poparcie polityczne i społeczne, ale ono nie jest takie, by przesądzało, jak się sprawy potoczą - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze". - Połowa pytanych nie jest w stanie wskazać lidera opozycji - dodał, przywołując sondaż.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Kleiber Krzysztof Grzybowski opozycja Donald Tusk polityka

Jutro decyzja ws. wpisania Stoczni Gdańskiej na listę UNESCO. Prof. Kleiber: trudno być optymistą

- Strona polska bardzo aktywnie i merytorycznie zabiegała o zmianę tej decyzji, która została zasugerowana przez odpowiedni organ UNESCO już rok temu. Od tego czasu działy się różne rzeczy, ale niestety nie udało się tej sugestii zmienić - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber ("Wszystko Co Najważniejsze"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki Michał Kleiber UNESCO Stocznia Gdańska

Bożek, Prószyński i inni. Polscy wynalazcy, którzy zmieniali świat

Temat polskich wynalazków i wynalazców od kilku lat przybiera na popularności. Zainteresowanie naszymi rodzimymi naukowcami, którzy zmieniali świat swoimi pomysłami, jest na tyle duże, że filmowcy i pasjonaci historii wspólnymi siłami próbują rekonstruować ich losy. Powstają kolejne produkcje dokumentalne i fabularne – filmowa biografia "Maria Skłodowska-Curie" w reżyserii Marie Noelle czy telewizyjny serial "Geniusze i marzyciele" to tylko niektóre z nich.  
Zobacz więcej na temat:  Arkadiusz Gołębiewski Klub Trójki Michał Kleiber KULTURA Trójka wynalazcy wynalazek NAUKA

"Po obu stronach są polityczne interesy, żeby konflikt się zaostrzył". Prof. Kleiber o Stefie Gazy

- To, że po obu stronach giną ludzie i nie widać żadnego sygnału, żeby to się zakończyło, jest dramatyczne. Niestety, mówię to z okropnym żalem i bólem, po obu stronach są interesy polityczne, żeby ten konflikt się zaostrzył - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co Najważniejsze". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Kleiber Antoni Trzmiel Strefa Gazy konflikt w Strefie Gazy Palestyna Izrael przemoc zamieszki ŚWIAT Azja Bliski Wschód

"Instrumentalizuje się historię". Prof. Kleiber o serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

- W różnych krajach instrumentalizuje się historię po to, żeby oczywiście osiągnąć bieżące korzyści i także długoletnie korzyści, bo to przecież pozostaje w pamięci widzów, słuchaczy czy czytelników - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze", na temat wyroku w sprawie serialu "Nasze matki, nasi ojcowie".
Zobacz więcej na temat:  historia Polski II wojna światowa POLSKA Michał Kleiber Polskie Radio 24

Prof. Kleiber o Polskim Nowym Ładzie: w tym programie jest olbrzymi potencjał

- Z dużym zaciekawieniem czekamy na ogłoszenie szczegółów. Obszary wymienione w zapowiedzi Nowego Ładu są zgodne z oczekiwaniami. Nie ma może nic oryginalnego, ale są to rzeczy, które uznaje się za bardzo potrzebne. Dlatego nie można nie pochwalać tej propozycji - powiedział prof. Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Kleiber gospodarka polska koronawirus

"Spór będzie się toczył dalej". Michał Kleiber o kolizji prawa europejskiego z konstytucją RP

- Mamy tutaj wady związane ze sformułowaniami w traktacie. Z jednej strony są w nim zasady, że problematyka prawna jest w gestii państw narodowych, ale w innym miejscu jest napisane o przestrzeganiu praworządności. To jest sformułowanie, które tam się nie powinno w ogóle znaleźć - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Antoni Trzmiel Michał Kleiber Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE