Polskie Radio
Section05

POLSKA

"Zachmurzenie, przelotne opady i lokalne burze". Sprawdź prognozę pogody na wtorek i środę

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą nadal dominują niże znad Skandynawii, Turcji i Hiszpanii. Związane z nimi są fronty atmosferyczne. Jedynie wschodnia Europa pozostaje w zasięgu wyżu znad Rosji. Polska jest na skraju zatoki związanej z rozległym układem niżowym nad Skandynawią, tylko nad województwa południowe sięga słaby klin wyżowy. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie, nieco chłodniejsze na północy kraju. Ciśnienie wolno rośnie.
Zobacz więcej na temat:  IMGW prognoza pogody deszcz społeczeństwo chmury

Czy chrapanie jest groźne?

Chrapanie to często bagatelizowany problem. Nasi dziadkowie uznawali to za oznakę dobrego snu. Dziś często skupiamy się na tym, że partner, z którym dzielimy łoże, nie może spać. Prawda jest taka, że bezsenność domowników to najmniejszy problem. Chapanie może prowadzić do bezdechu - całkowitego zatrzymania oddechu w czasie snu. A to już jest zagrożenie życia.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo na drodze motoryzacja sen kierowca samochód Polskie Radio Kierowców społeczeństwo

Nowy odcinek serialu "Reset". Sikorski blokował ważny list prezydenta Kaczyńskiego

Na polecenie Radosława Sikorskiego, kiedy pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych, wstrzymano przekazanie premierowi Grecji listu prezydenta Lecha Kaczyńskiego - poinformowano w programie TVP "Reset", autorstwa Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza. "To było działanie wbrew polskiej racji stanu" - oceniają politycy ówczesnej prezydenckiej kancelarii.
Zobacz więcej na temat:  polityka Reset Radosław Sikorski Lech Kaczyński

Poseł PO krytykuje Tuska. Rzecznik rządu: Odwagi, panie pośle! Czas wystąpić z takiego klubu

Poseł PO Franciszek Sterczewski w szeregu wpisów internetowych krytykował Donalda Tuska za jego ostatnie wypowiedzi w kwestii migracji. Rzecznik rządu Piotr Müller zaapelował do opozycyjnego parlamentarzysty, aby za słowami poszły czyny i wystąpił on z partii, z której przewodniczącym tak bardzo się nie zgadza. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Piotr Müller migracja imigranci w Europie

"Tusk straszył karami za brak relokacji". Minister przypomina zawstydzające nagranie lidera PO

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta przypomina, że jeszcze 8 lat temu kiedy Donald Tusk pełnił funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej był gorącym zwolennikiem unijnego schematu relokacji nielegalnych migrantów. Dzisiejszą zmianę szefa PO określa jako "fałszywą" i "kuriozalną".
Zobacz więcej na temat:  polityka imigranci w Europie Donald Tusk Sebastian Kaleta migracja Platforma Obywatelska

"Polacy jasno dali sygnał, że nie chcą tzw. przymusowej relokacji". Poseł PSL o propozycji referendum

- Łączenie referendum z wyborami jest tylko grą polityczną i próbą zdobycia kolejnych grup poparcia. Dziś wystarczy wystawić fakturę Brukseli za to, co zrobiliśmy od początku wojny w Ukrainie, za to jak wspieraliśmy uchodźców wojennych, to jest łatwe do mierzenia i sprawdzania, trzeba tylko silnego głosu i siły przebicia, żeby to wynegocjować w KE - mówił w Polskim Radiu 24 Stefan Krajewski Polskie Stronnictwo Ludowe
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska uchodźcy imigranci w Europie imigracja polityka Polska w Unii Europejskiej Polskie Stronnictwo Ludowe referendum

Komunikator Telegram narzędziem rosyjskiej dezinformacji. Żaryn: skala tego problemu się nasila

Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej Stanisław Żaryn ostrzega, że komunikator Telegram jest stale wykorzystywany przez stronę rosyjską do rozprzestrzeniania fałszywych informacji w polskiej przestrzeni informacyjnej. W jego ocenie ten problem w ostatnim czasie znacznie się nasilił.  
Zobacz więcej na temat:  polityka Stanisław Żaryn wojna na Ukrainie wojna 2023 Rosja