Polskie Radio
Section05

bezpieczeństwo

Zagrożenia w sieci. Ekspert: odcięcie od internetu wpłynęłoby na gospodarkę jak blokada szlaków komunikacyjnych

Nikodem Bończa-Tomaszewski powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że odcięcie Polski od internetu wpłynęłoby na naszą gospodarkę tak, jak zablokowanie szlaków komunikacyjnych. Dodał, że oprócz ogromnego niepokoju społecznego, nastąpiłby wtedy także kompletny paraliż w kluczowych dziedzinach życia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo w internecie cyberbezpieczeństwo cyberzagrożenia internet smartfony cyberprzestępczość cyberatak

Postawa Niemiec wobec Rosji. "Ostra reakcja Berlina byłaby ze wszech miar pożądana przez Ukrainę i Zachód"

Bartosz Tesławski na antenie Polskiego Radia 24 powiedział, że "ostra reakcja ze strony Berlina wobec Rosji byłaby ze wszech miar pożądana przez Ukrainę i Zachód". Jak dodał, "sankcje gospodarcze lub realne opowiedzenie się Niemiec po stronie ukraińskiej byłyby bardzo dużym ciosem w Rosję i mogłyby ją faktycznie onieśmielić".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Niemcy sankcje agresja

Prof. Grochmalski: Zachód może spodziewać się cyberataków ze strony Rosji

Prof. Piotr Grochmalski na antenie Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę na to, że jednymi z zagrożeń, jakich Zachód może się spodziewać ze strony Rosji, są cyberataki. Jak dodał, świadczą o tym słowa Siergieja Karaganowa, który wskazał je jako możliwą konsekwencję odrzucenia ultimatum Moskwy wobec Zachodu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja Ukraina Białoruś wojsko agresja cyberatak Chiny

Podsumowanie szóstej edycji kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”.

Zakończyła się szósta edycja kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” - powiedział komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Dodał, że w trakcie akcji policjanci ujawnili ponad 11,7 tys. wykroczeń polegających na jeździe bez wymaganego oświetlenia oraz ponad 17,7 tys. przypadków niesprawności technicznej świateł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA policja ITS samochody bezpieczeństwo na drodze drogi POLSKA policja polska Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców społeczeństwo wypadek

Radosław Fogiel: mamy wyłom w jedności europejskiej

– Współpracujemy z sojusznikami ws. Ukrainy. Mamy jednak wyłom w jedności europejskiej, jeżeli chodzi o postawę Niemiec – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej, Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta oraz Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Radosław Fogiel Marcin Kierwiński Paweł Sałek Marek Sawicki Ukraina wojsko dyplomacja Niemcy Rosja

"Zdaliśmy egzamin". Gen. Jarosław Gromadziński o obecności "żelaznej dywizji" na granicy

- Jestem dumny z moich oficerów i podoficerów, zdaliśmy egzamin, to jest nasze wspólne dzieło uprawniające nas do dowodzenia jednostkami, możliwości sprawdzenia się, czego dowodem jest operacja na granicy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej gen. Jarosław Gromadziński. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojsko Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo kryzys na granicy granica Wojska Obrony Terytorialnej NATO armia

"Rosja musi spotkać się z twardą odpowiedzią Zachodu". Przydacz o zagrożeniu na Ukrainie

- Rosja musi spotkać się z twardą odpowiedzią Zachodu - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. Dodał ponadto, że "nie możemy negocjować łamania prawa międzynarodowego". Jak wskazał, rozwój negatywnych sytuacji na Ukrainie będzie rezonował w całym regionie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 Rosja Ukraina agresja Europa Marcin Przydacz NATO Ministerstwo Spraw Zagranicznych Joe Biden

"Ukraina stoi w obliczu zdecydowanej agresji Rosji, jest zostawiona sama sobie". Publicyści o sytuacji na Wschodzie

- Ukraina kiedyś zrezygnowała z broni jądrowej, bo została zapewniona przez Rosję i Zachód, że jej integralność terytorialna nie będzie naruszona. Teraz stoi w obliczu zdecydowanej agresji Rosji i jest zostawiona sama sobie. Ta sytuacja jest fatalna - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Robert Knap. Gościem audycji był także Hubert Biskupski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja Ukraina USA Siergiej Ławrow Europa agresja

"Pomoże we wspieraniu gospodarki". Kanada pożyczy Ukrainie miliony dolarów

Premier Kanady Justin Trudeau zapowiedział, że jego kraj udzieli Ukrainie do 120 milionów dolarów kanadyjskich pożyczki, czyli równowartość około 96 milionów dolarów amerykańskich. Podkreślił, że "pożyczka ta pomoże we wspieraniu gospodarki Ukrainy".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna Kanada Justin Trudeau pomoc wojna na Ukrainie konflikty międzynarodowe Rosja Ukraina infografika serwis wschodni