Polskie Radio
Section05

koalicja obywatelska

Małgorzata Kidawa-Błońska: zawieszam całkowicie kampanię wyborczą

Kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała na konferencji prasowej przed Sejmem o całkowitym zawieszeniu swojej kampanii wyborczej. Wcześniej tego samego dnia apelowała do opozycyjnych kandydatów na prezydenta o bojkot wyborów prezydenckich 10 maja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Małgorzata Kidawa-Błońska wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Koronawirus w Polsce pandemia Platforma Obywatelska wybory prezydenckie kampania wyborcza

W czwartek zbierze się Sejm. Witek: odpowiedzialność spada na PO i Konfederację

Zdaniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek, podnoszone przez Koalicję Obywatelską i Konfederację zarzuty łamania konstytucji, są nie na miejscu, ponieważ - jak mówiła w TVP Info - nikt nie przewidział sytuacji epidemii i na taką sytuację nikt nie stworzył wcześniej żadnych przepisów. - Wobec tego szukaliśmy takiego rozwiązania, które będzie najbezpieczniejsze. Na to zgody nie było - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Witek Sejm opozycja polityka Koronawirus w Polsce Konfederacja epidemia

Borys Budka: nie możemy dzielić polskich przedsiębiorców i pracodawców

– Koalicja Obywatelska mówi wyraźnie, że pakiet bezpieczeństwa powinien być skierowany do wszystkich pracodawców. Kluczowe jest zwłaszcza zabezpieczenie pracowników przed zwolnieniem – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka tarcza antykryzysowa polityka Sejm Koronawirus w Polsce Borys Budka Platforma Obywatelska Beata Michniewicz

Kidawa-Błońska zmieniła zdanie ws. terminu wyborów. Poseł PiS: powodem niekorzystne sondaże

Małgorzata Kidawa-Błońska zmieniła zdanie w sprawie wyborów prezydenckich i domaga się ich przesunięcia na inny termin. W ocenie polityków PiS na jej stanowisko wpłynęły pogarszające się notowania. Posłowie PO odpowiadają, że powodem decyzji kandydatki KO jest troska o zdrowie Polaków. - Na jej postawę wpłynął mix różnych wydarzeń - ocenia dr Bartłomiej Biskup politolog z UW.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie Małgorzata Kidawa-Błońska Ryszard Terlecki prezydent

Spotkanie premiera i opozycji ws. koronawirusa. Padła propozycja przełożenia wyborów

Ponad dwie godziny przedstawiciele opozycji parlamentarnej omawiali z premierem Mateuszem Morawieckim możliwości współpracy w walce z koronawirusem. Przedstawili też propozycje działań antykryzysowych, w tym wsparcia dla pracowników i przedsiębiorców. Niektóre z nich zostały uwzględnione.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koronawirus premier Mateusz Morawiecki rząd Mateusza Morawieckiego Tomasz Siemoniak Marcin Kierwiński Władysław Kosiniak-Kamysz PSL Koronawirus w Polsce

Termin wyborów jest zagrożony z racji koronawirusa? J. Kopcińska: nie ma takich informacji

- Obecnie nie ma takich informacji, nie ma o tym rozmów – mówiła eurodeputowana piS Joanna Kopcińska, pytana, czy termin wyborów nie jest zagrożony w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie. Czesław Mroczek wyraził nadzieję, że taki krok nie będzie konieczny, ale w razie potrzeby wszystkie decyzje dotyczące zdarzeń politycznych będą uzgadniane wspólnie przez rząd i opozycję. Zgodzono się, że współpraca obecnie układa się dobrze. Politycy byli gośćmi programu ”Tydzień kontra tydzień”.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Czesław Mroczek wybory prezydenckie 2020 PO budżet ue Marek Mądrzejewski Joanna Kopcińska koronawirus

"Nie wiadomo nawet kiedy są głosowania". Parlamentarzyści KO mówią o chaosie w Senacie

Dwaj byli posłowie - Antoni Mężydło i Paweł Arndt, którzy w tej kadencji po raz pierwszy zasiadają w Senacie, skrytykowali tryb pracy izby wyższej. Co ciekawe ci senatorzy wywodzą się ze środowiska Koalicji Obywatelskiej, która ma aktualnie największy wpływ na pracę Senatu. Czy marszałek Tomasz Grodzki ma wobec tego powody do niepokoju?
Zobacz więcej na temat:  Senat polityka parlament w Polsce POLSKA opozycja

Nieprawdziwe słowa Kidawy-Błońskiej na spotkaniu wyborczym. Chodzi o głosowanie ws. 500+

- Głosowałam za programem 500+ - stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska podczas spotkania wyborczego w Kutnie (Łódzkie). Odpowiedziała tak na zarzuty jednego z mieszkańców, który mówił, że "raz popierała program 500+, innym razem była przeciw". Okazuje się, że 11 lutego 2016 r., gdy Sejm decydował o przyjęciu 500+, kandydatka KO na prezydenta wstrzymała się od głosu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Kidawa-Błońska 500+ Sejm Kutno Rodzina 500+ wybory prezydenckie 2020

"Nikogo nie będę potępiać". Małgorzata Kidawa-Błońska o atakach na sztabowców Andrzeja Dudy i Krzysztofa Bosaka

Małgorzata Kidawa-Błońska na konferencji prasowej została zapytana o ostatnie fizyczne ataki na wolontariuszy, którzy zbierali podpisy pod listami Krzysztofa Bosaka i Andrzeja Dudy. Kandydatka KO na prezydenta stwierdziła, że "nie będzie ich potępiać". Odniosła się ona również do informacji, że w jej sztabie zatrudnione są osoby, które współtworzą hejterski "SokzBuraka".
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Kidawa-Błońska wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie kampania wyborcza POLSKA Platforma Obywatelska SokzBuraka