Polskie Radio
Section05

polityka

"Uderza poczucie bezkarności". Samuel Pereira o sprawie Sławomira Nowaka

- Pytanie, jakie jeszcze kwestie mogą wyjść ws. Sławomira Nowaka, który okazuje się osobą kluczową nie tylko politycznie, ale także postacią pewnego systemu polityczno-finansowego polegającego na czerpaniu bezpośrednich korzyści z robienia polityki - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (portal TVP Info).
Zobacz więcej na temat:  koalicja obywatelska Polskie Radio 24 POLSKA Sławomir Nowak Samuel Pereira Donald Tusk

Jan Mosiński: przed nami kolejne lata dobrych rządów dobrej zmiany

- Czekają nas kolejne dobre rządy: wyprowadzenie na ścieżkę wzrostu gospodarczego, pokonanie pandemii koronawirusa i powrót do normalności to jedne z priorytetów - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (PiS) podczas audycji "Dwie Strony", w której udział wziął także Jarosław Rzepa (PSL).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zjednoczona prawica rząd Mateusza Morawieckiego Prawo i Sprawiedliwość Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska Polskie Radio 24 Jan Mosiński Eliza Olczyk

"Dziś może dojść do prezentacji". Artur Soboń o składzie nowego rządu

- Teraz pozostała już tylko kwestia tego, żeby premier przedstawił ten nowy rząd opinii publicznej. Wiele wskazuje na to, że dziś może dojść do prezentacji - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica rekonstrukcja rządu Artur Soboń Ministerstwo Aktywów Państwowych Eliza Olczyk Polskie Radio 24 infografika POLSKA

Sprawa Nowaka. Były szef Orlenu w prokuraturze. Nowe informacje ws. Dariusza Jacka K.

Były prezes PKN Orlen Dariusz Jacek K. został w środę rano doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Usłyszy zarzuty wręczenia w sumie ok. 200 tys. zł łapówek b. ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi w zamian za stanowisko w spółce. We wtorek podobne zarzuty usłyszał b. wiceprezes PGE i Energa Wojciech T.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nowak korupcja przestępczość służby i bezpieczeństwo POLSKA prokuratura

Sobolewski: to kwestia kilkunastu godzin, żeby wszystko ws. nowego-starego rządu było jasne

- Sądzę, że to kwestia kilkunastu godzin, być może, żeby wszystkie informacje w kwestii nowego-starego rządu i jego struktury oraz personalnych kwestii były jasne, ale o tym będzie informował premier - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Krzysztof Sobolewski PiS rząd rekonstrukcja rządu

Joanna Lichocka: współczuję wyborcom PO, bo byli oszukiwani bezczelnie i z wielkim tupetem

- Tam jest zadanie, jak formacja, jak grupa kumpli ma się ustawić, jakie zrobić biznesy, kogo gdzie poukładać, żeby można było z tego korzystać - powiedziała w Telewizji Republika Joanna Lichocka, odnosząc się do działań polityków PO. Poseł stwierdziła, że "współczuje wyborcom Platformy" tego jak byli oszukiwani.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Joanna Lichocka Sławomir Nowak POLSKA

"Skłócenie Armenii i Azerbejdżanu udało się bardzo dobrze". Ekspert o konflikcie o Karabach

- Władze radzieckie zaczęły manipulować sentymentami obu społeczności. Na skutek kreowania osadnictwa powstawały enklawy ludów, przez co wewnątrz Azerbejdżanu powstała enklawa ormiańska. To było celowe po to, by skłócić te dwie społeczności - powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszewski z Ośrodka Studiów Wschodnich, specjalista od Kaukazu i Azji Centralnej. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azerbejdżan Armenia konflikty międzynarodowe Rosja Europa Kaukaz górski karabach Antoni Opaliński Polskie Radio 24

Waldemar Buda: Platformie Obywatelskiej brakuje charyzmatycznego lidera i oferty programowej

- Platforma Obywatelska nie ma lidera, który poprowadziłby tę formację. Brakuje jej także rozsądnej, dostosowanej do rzeczywistości oferty programowej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Gościem audycji był także Marek Dyduch, poseł SLD. 
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Sławomir Nowak Michał Rachoń POLSKA Waldemar Buda

"Powstanie bezpieczny bufor". Truskawa o możliwej obecności prezesa PiS w rządzie

- Ważne jest to, co ten rząd ma zamiar w najbliższym czasie robić. Wejście Jarosława Kaczyńskiego do Rady Ministrów, o ile do niego dojdzie, niewątpliwie powinno wpłynąć na sprawność działania rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa). Gościem audycji był również Patryk Słowik ("Dziennik Gazeta Prawna").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rekonstrukcja rządu Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Jarosław Kaczyński rząd PiS Mirosław Skowron Polskie Radio 24

Łapówki za intratne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa? Zarzuty dla kolejnych osób w aferze Nowaka

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przesłuchała i postawiła zarzuty dwóm osobom podejrzanym o wręczanie łapówek byłemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi w zamian za pomoc w uzyskaniu intratnych stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Grozi za to do ośmiu lat pozbawienia wolności.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nowak korupcja POLSKA Orlen CBA służby i bezpieczeństwo