Polskie Radio
Section05

polityka

"Jeśli było zaniechanie, to nie wykonał swojego zadania". Poseł Lewicy o działaniach Trzaskowskiego ws. "Czajki"

- Gdybym miał ocenić sytuację dotyczącą "Czajki", to przede wszystkim zapytałbym o to, co wydarzyło się od ubiegłorocznej awarii, czy wszystko zostało sprawdzone i zrobione, by ponownie do niej nie doszło - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Dyduch, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Warszawa awaria w oczyszczalni Czajka lewica Rafał Trzaskowski środowisko Wisła ochrona środowiska

Wiceprezes Wód Polskich: wysłaliśmy pisma do prezydenta Trzaskowskiego, na żadne nie odpowiedział

- Nie udało nam się przeprowadzić kontroli w "Czajce". Miasto odmówiło nam możliwości kontroli gospodarowania wodą - powiedział Krzysztof Woś, wiceprezes Wód Polskich, który w Polskim Radiu 24 skomentował sytuację związaną z kolejną awarią w warszawskiej oczyszczalni.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Warszawa awaria w oczyszczalni Czajka Rafał Trzaskowski Wisła środowisko zanieczyszczenie katastrofa ekologiczna ochrona środowiska

Protesty na Białorusi. Semka: wspólnota Zachodu jest bardzo podzielona

- Wspólnota Zachodu jest bardzo podzielona. Niemcy upierają się przy Nord Stream 2, a inni potrafią pomagać białoruskiej opozycji w konkretny sposób. Osłabł na szczęście wpływ Rosji na takie kraje jak Włochy czy Grecja, ale Francja wraz z Niemcami ciągle bardzo serio traktują Rosję - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś Unia Europejska Europa premier Mateusz Morawiecki Polskie Radio 24 Piotr Semka Antoni Trzmiel

"Te problemy kładą się cieniem na Rafale Trzaskowskim". Prof. Jacek Zaleśny o awarii w "Czajce"

- Co do odpowiedzialności politycznej, to nie ma tu żadnych wątpliwości. Platforma Obywatelska zarządza Warszawą od lat kilkunastu. Ten cały cykl inwestycyjny, cykle eksploatacji oczyszczalni "Czajka", leżą w gestii tej formacji i PO bierze za to odpowiedzialność - przekonywał w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny, prawnik i politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ryszard Gromadzki Polskie Radio 24 awaria w oczyszczalni Czajka

Kampania wyborcza w USA. Prof. Lewicki: mamy do czynienia z podważaniem władzy wykonawczej

- Mniejszość w Ameryce, która doprowadza do buntu, nie zdaje sobie sprawy z tego, że podpala tym samym USA. Równolegle mamy do czynienia z podważaniem władzy wykonawczej. Chodzi o pozycję prezydenta w społeczeństwie, która jest wyjątkowa - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Donald Trump Stany Zjednoczone Ameryka Północna wybory prezydenckie w USA Zbigniew Lewicki Ryszard Gromadzki

"Nie uda mu się wprowadzić całkowitej cenzury". Liziniewicz o Bońku

- Wydaje mu się, że jest tak wszechmocny, że jest w stanie zablokować wszystkie krytyczne publikacje na swój temat. Pycha kroczy przed upadkiem. Zabieg, jaki zastosował Zbigniew Boniek, tylko podbija zainteresowanie ludzi tą sprawą. Nie ucieknie od pytań, które mu się stawia - mówił Jacek Liziniewicz, odnosząc się do nałożonego przez sąd na Piotra Nisztora zakazu publikowania artykułów nt. PZPN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Michał Rachoń Warszawa służba bezpieczeństwa PZPN Zbigniew Boniek

"Sprawy w Warszawie leżą". Suski o prezydenturze Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski musiał przełożyć piątkową inaugurację swojego ruchu obywatelskiego pod nazwą "Nowa Solidarność", o czym pisała Wirtualna Polska. Wszystko przez awarię kolektora oczyszczalni "Czajka". – Jak tu zakładać jakiś ruch, który rzekomo miałby lepiej zarządzać Polską niż rządy PiS? To tak nielogiczne, że wycofanie się było jedynym wyjściem – ocenił w TVP Info Marek Suski z PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski awaria w oczyszczalni Czajka Warszawa

"Rząd ma być bardziej elastyczny, decyzyjny, skuteczniej pracować". Fogiel o rekonstrukcji

- Mam nadzieję, że wszyscy mamy na uwadze to, iż najważniejsza jest skuteczność w realizacji naszego programu, który przedstawiliśmy Polakom, idąc do wyborów. Jeżeli ten cel będzie nam przyświecał, to znajdziemy porozumienie - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Stanisław Janecki Radosław Fogiel rekonstrukcja rządu