RYNEK PRACY Wiek a sytuacja w pracy i przypadki dyskryminacji. PIE prezentuje nowy raport Jak wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego, tylko 8 proc. 60-latków czuje się dyskryminowanych ze względu na wiek w miejscu pracy. Wśród osób w wieku powyżej 40 lat, wskazuje na to 3 procent respondentów. Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA praca senior
"Stoi na czele partii Nord Stream 2". Apel premiera do Tuska o rezygnację z przewodniczenia EPL Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Sejmie, że rząd chce w porozumieniu z opozycją pracować nad ustawą o obronie ojczyzny. Podkreślił jednak, że nie można zapomnieć o tym, jaka była rzeczywistość pół roku temu i kto wówczas promował monopol gazowy dla Rosji. Jak zaznaczył, "Donald Tusk stoi na czele partii Nord Stream 2". - Europejska Partia Ludowa, której częścią jest Platforma Obywatelska, to był główny promotor Nord Stream 2, a więc ta partia stworzyła monopol gazowy dla Władimira Putina - podkreślił szef rządu. Zobacz więcej na temat: Nord Stream 2 gaz Mateusz Morawiecki Donald Tusk konflikty międzynarodowe Ukraina Rosja Nord Stream polityka
Będą polskie sankcje po ataku na Rosji na Ukrainę? Szef BBN tłumaczy - Mają zatrzymać Rosję, ale także solidarne pokazać, że uczestnictwo w tych sankcjach przez państwa Zachodu buduje określoną postawę członków NATO i UE - powiedział szef BBN Paweł Soloch. Zobacz więcej na temat: Paweł Soloch sankcje Rosja Ukraina
Olga Tokarczuk z tytułem doktora honoris causa UW Rozpoczęła się uroczystość wręczenia Oldze Tokarczuk tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego. - Pani Olgo, czekaliśmy długo na panią na Uniwersytecie Warszawskim, żeby pani wróciła do korzeni i do siebie, do domu. Dzisiaj jest pani z nami, u siebie - powiedział rektor UW prof. Alojzy Z. Nowak. Jak podkreślił, "jest pani najlepszym wizerunkiem Uniwersytetu, najpiękniejszym i najlepszym absolwentem w ciągu ostatnich kilkadziesiąt lat". Zobacz więcej na temat: Warszawa Uniwersytet Warszawski Olga Tokarczuk literatura KSIĄŻKA społeczeństwo
Wiceszef MSZ: Nord Stream 2 można uznać za zakończony, niezależnie od intencji - To jest instalacja bardzo skomplikowana i w pewnym sensie wrażliwa. Jeżeli nie będzie używana, a na to wygląda przez najbliższe miesiące, to gdyby później stało się coś, co pozwoliłoby na uruchomienie tego projektu, to nie będzie to możliwe technicznie i będzie wymagało ogromnych nakładów inwestycyjnych - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk o Nord Stream 2. - Z tego względu można powiedzieć, że projekt jest zakończony, niezależnie od intencji amerykańskich, czy niemieckich - wskazał. Zobacz więcej na temat: Nord Stream 2 Piotr Wawrzyk sankcje Unii Europejskiej Rosja energetyka infografika
Rząd zniósł część obostrzeń. Minister zdrowia: jednym z powodów wysoki poziom przeciwciał Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że wysoki poziom przeciwciał to jeden z powodów, dla których rząd zdecydował się na zniesienie części obostrzeń związanych z COVID-19. Zobacz więcej na temat: społeczeństwo zdrowie Koronawirus w Polsce COVID-19 Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia obostrzenia
Nowy raport Straży Granicznej. Kolejne próby nielegalnego przekraczania granicy Straż Graniczna poinformowała o 36 próbach nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Wśród zatrzymanych znajdowali się obywatele Iraku, Libanu, Kamerunu, Afganistanu, Egiptu i Senegalu. Zobacz więcej na temat: służby i bezpieczeństwo kryzys na granicy migracja straż graniczna Białoruś
Trzykrotnie więcej Incydentów w rządowej cyberprzestrzeni w 2021 roku. Są nowe dane 762 tys. zgłoszeń incydentów dotyczących bezpieczeństwa sieci rządowej - rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn podał dane za 2021 rok. Zobacz więcej na temat: służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn cyberbezpieczeństwo cyberataki Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
Premier: znosimy większość restrykcji, maseczki w miejscach publicznych nadal obowiązkowe - Znosimy większość obostrzeń. Nadal będzie obowiązywało noszenie maseczek w miejscach publicznych: sklepach i środkach komunikacji. Znosimy też zalecenie pracy zdalnej, urzędy wracają do normalnej pracy - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Zobacz więcej na temat: obostrzenia Mateusz Morawiecki epidemia COVID-19
Rząd znosi większość restrykcji gospodarczych. Minister zdrowia podał termin W środę minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od 1 marca rząd znosi większość restrykcji, które mają charakter gospodarczy. Zostają tylko te restrykcje, które mają charakter czysto epidemiczny, związany z utrzymaniem kryterium ograniczania transmisji wirusa. Zobacz więcej na temat: koronawirus wirus zdrowie COVID-19 Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia
Beata Kozidrak stanie przed sądem. Chodzi o jazdę pod wpływem alkoholu 16 marca rusza proces wokalistki Beaty Kozidrak, która we wrześniu ubiegłego roku prowadziła auto pod wpływem alkoholu. O tym, że pojazdem kieruje osoba nietrzeźwa poinformowali policję inni kierowcy. Tuż po zatrzymaniu badanie wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym przez artystkę powietrzu. Zobacz więcej na temat: wypadek Beata Kozidrak sąd społeczeństwo kierowca
"Sankcje wobec Rosji powinny być dużo bardziej dotkliwe". Premier o powstrzymaniu agresji na Ukrainę - Sankcje wobec Rosji powinny być dużo bardziej dotkliwe, żeby powstrzymać dalszą agresję - zaznaczył w czasie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że szef MON Mariusz Błaszczak i prezydent Andrzej Duda zabiegają o to, aby wschodnia flanka NATO była jak najmocniejsza. Zobacz więcej na temat: bezpieczeństwo GOSPODARKA gospodarka rosji Mateusz Morawiecki Rosja sankcje konflikty międzynarodowe serwis wschodni NATO Władimir Putin
"Rosyjska gospodarka znajdzie się w ogromnych tarapatach". Wawrzyk o sankcjach – Władimir Putin, nie będąc ekonomistą i nie znając się na ekonomii, może to zlekceważyć, ale giełda rosyjska już zauważyła ten problem – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk, oceniając sankcje wobec Rosji. – W najbliższych tygodniach elita rosyjska się przekona, że całość tych działań sprawi, że gospodarka rosyjska znajdzie się w ogromnych tarapatach – podkreślił. Zobacz więcej na temat: MSZ Trójka Piotr Wawrzyk Beata Michniewicz Rosja sankcje Unii Europejskiej serwis wschodni infografika Trójka Ukraina
Przydacz: Moskwa chce zmienić architekturę bezpieczeństwa - Rosja chce zmienić architekturę bezpieczeństwa tej części świata i jej celem jest dalsza destabilizacja Ukrainy. Putin szuka pretekstu do dalszej zbrojnej polityki względem Kijowa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych. Zobacz więcej na temat: Sygnały Dnia Marcin Przydacz Grzegorz Jankowski polityka Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosja Ukraina NATO wojsko Jedynka Ukraina
Nowa szczepionka przeciw COVID-19 wkrótce w Polsce. Resort zdradza szczegóły 1 marca ruszy rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 preparatem firmy Novavax - informuje w środę "Fakt". W pierwszej transzy do Polski dotrze milion dawek preparatu. Zobacz więcej na temat: COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce służba zdrowia leki
"Chcemy poluzować pewne obostrzenia". Wiceminister zdrowia o planach resortu - Chcemy poluzować pewne obostrzenia, bo wydaje się, że sytuacja epidemiczna w naszym kraju jest stabilna. Odnotowujemy codziennie zmniejszoną liczbę przypadków - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Zobacz więcej na temat: Koronawirus w Polsce COVID-19 Waldemar Kraska zdrowie pandemia szpital Ministerstwo Zdrowia Grzegorz Jankowski społeczeństwo
Wiceszef MSZ: tylko bardzo daleko idący pakiet sankcyjny może zatrzymać Putina - To sektor energetyczny w dużej mierze dostarcza Kremlowi środki finansowe do prowadzenia tak agresywnej polityki zagraniczne. Twarda polityka sankcyjna prowadzona przez Zachód w duchu jedności może zatrzymać Władimira Putina - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Zobacz więcej na temat: polityka Rosja Ukraina Marcin Przydacz Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Szef NIK wysłał podwładną do skarbówki w prywatnej sprawie? Media o "nowych kłopotach" Banasia Prezes NIK Marian Banaś miał wysłać swoją podwładną, by ta "zasięgnęła języka" w dotyczącym go postępowaniu celno-skarbowym - informuje w środę "Rzeczpospolita" w artykule zatytułowanym "Nowe kłopoty Mariana Banasia". Chodzi o sprawę z końca minionego roku i spotkanie szefowej delegatury NIK z szefową KAS - Krajowej Administracji Skarbowej. Zobacz więcej na temat: Marian Banaś NIK prokuratura Krajowa Administracja Skarbowa