Polskie Radio
Section05

POLSKA

Grzegorz Osiecki: polska szkoła jest szkołą przetrwania

- Mam takie zdanie, że od wielu lat Polska edukacja zmaga się z chorobą przewklekłych reform, w bardzo ostrym stadium. Cechą tej choroby są permanentne zmiany i brak stabilności, dlatego rodzicom i dzieciom ciężko się do czegokolwiek przyzwyczaić - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Osiecki, publicysta "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  reforma szkolnictwa edukacja Grzegorz Osiecki Jakub Kukla szkoła Polskie Radio 24

Politolodzy o sondażach przedwyborczych

Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska) prowadzi w walce o fotel prezydenta Warszawy z Patrykiem Jakim (Zjednoczona Prawica) aż o 10 punktów procentowych - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu poparcia przeprowadzonego przez IBRiS dla Faktu i Onetu. Dzień wcześniej z sondażu ABR SESTA dla "Informatora Stolicy" wynikało, że kandydat Zjednoczonej Prawicy prowadzi w pierwszej turze o 6 proc. - Wszystkie sondaże są możliwe  - komentował prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Gościem Polskiego Radia 24 był również Andrzej Pomarański, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Jaki Rafał Trzaskowski Warszawa sondaże wybory samorządowe wybory samorządowe 2018

Czy prezydent odrzuci kandydatury KRS do SN?

Dzisiaj KRS jest jedną z najbardziej transparentnych instytucji, jej obrady i przesłuchania kandydatów do Sądu Najwyższego są jawne i dostępne dla każdego - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że wobec kandydatów do SN podejmowane są próby "wzbudzenia nagonki". O trwającej procedurze wyłaniania sędziów Sądu Najwyższego dyskutowali w "Debacie poranka” w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek (Gazeta Polska Codziennie), Grzegorz Gruchalski (Warszawskie Forum Samorządowe) i Grzegorz Łaguna (Superstacja).
Zobacz więcej na temat:  Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy Andrzej Duda Zbigniew Ziobro Kamil Zaradkiewicz Krystyna Pawłowicz sądownictwo

Marek Sawicki: PiS jest swoim największym wrogiem

- Jeśli chodzi o ofertę dla Polaków, nie wydaje mi się, żeby dwubiegunowa scena polityczna była wystarczająca. Uważam, że poza PiS-em powinny być przynajmniej trzy bloki wyborcze: konserwatywno-ludowy, liberalny i lewicowy - powiedział poseł PSL Marek Sawicki. Jego partia samodzielnie wystartuje w wyborach samorządowych, ale kwestia utworzenia szerokich koalicji w kolejnych wyborach wciąż zostaje otwarta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Stronnictwo Ludowe Marek Sawicki Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe 2018