Polskie Radio
Section05

pr24

"Kraje UE zapominają o bezpieczeństwie transportu drogowego"

– To tylko jeden z wielu incydentów, do których dochodzi na europejskich drogach – mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Wroński. Prezes Związku Pracodawców "Transport i Logistyka Polska" odniósł się na naszej antenie do wypadku, do którego doszło pod Calais. Tam, po uderzeniu w samochód ciężarowy, który stał na blokadzie zorganizowanej przez imigrantów, zginął kierowca polskiej furgonetki.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie Francja Calais wypadek Unia Europejska transport ŚWIAT

GPW z nowym prezesem. Komentarz ekspertów

Walne Zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych wybrało Marka Dietla na prezesa spółki. Zgodę na objęcie funkcji prezesa GPW musi wydać jeszcze Komisja Nadzoru Finansowego. W Rządach Pieniądza komentarz Mirosława Budzickiego z PKO BP, Jarosława Nowrotka z Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej i Łukasza Piechowiaka z Fundacji Krakowskie Przedmieście.
Zobacz więcej na temat:  giełda papierów wartościowych gpw komisja nadzoru finansowego Łukasz Piechowiak Tomasz Wróblewski

Spotkanie premierów V4 i Beneluksu. Komentarze

Przyszłość Unii Europejskiej, Brexit, polityka migracyjna i relacje z Rosją - to główne tematy, które poruszyli podczas rozmów w Warszawie szefowie rządów państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Beneluksu. Spotkanie premierów Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Luksemburga, Belgii i Holandii odbyło się z inicjatywy Beaty Szydło. Komentowali je w Debacie Dnia Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego) i Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  Warszawa grupa wyszehradzka Unia Europejska uchodźcy

"Wiele osób, które służyło Polsce przeszło na ciemną stronę"

Podczas ostatnich obchodów miesięcznicy smoleńskiej, 11 czerwca, grupa osób, związana z ruchem Obywatele RP chciała zablokować trasę marszu pamięci ofiar katastrofy. Interweniowała policja, która z Krakowskiego Przedmieścia usunęła m.in. Władysława Frasyniuka, byłego działacza opozycyjnego. – Gdy Władek zaczął wzywać do obalenia siłą rządu, na który głosowałem, to była granica, przy której uznałem, że nie mogę milczeć dalej i jako jego były przyjaciel powinienem go napomnieć – mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, działacz opozycji niepodległościowej.
Zobacz więcej na temat:  Adam Borowski Władysław Frasyniuk katastrofa w Smoleńsku rząd Beaty Szydło PRL

Bereza Kartuska. Jak było naprawdę?

Miejsce Odosobnienia w Berezie Kartuskiej powstało na mocy rozporządzenia prezydenta Ignacego Mościckiego z 17 czerwca 1934 roku. – To było więzienie polityczne, ośrodek, w którym umieszczano decyzją administracyjną, na 3 miesiące lub dłużej, osoby uważane za wrogów politycznych – mówił w audycji Historia na Dziś dr Patryk Pleskot z Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Bereza Kartuska II RP II Rzeczpospolita

Leszek Kraskowski: w sercu nadal mam dziennikarstwo

W 2006 roku wybuchła tzw. seksafera Samoobrony. Była radna tej partii w sejmiku łódzkim i wiceprzewodnicząca jej struktur w regionie, Aneta Krawczyk, w rozmowie z dziennikarzem Gazety Wyborczej Marcinem Kąckim, oskarżyła Andrzeja Leppera oraz Stanisława Łyżwińskiego o żądanie stosunków seksualnych w zamian za pracę w biurze poselskim. Sprawę znał także Leszek Kraskowski, który pracował wtedy w Super Expressie.
Zobacz więcej na temat:  samoobrona seksafera Andrzej Lepper Aneta Krawczyk