Polskie Radio
Section05

Wigilia

Jak żyć długo i bez demencji? Naukowcy znają odpowiedź

Czytanie to przepis na długowieczny umysł, telewizja - wręcz przeciwnie. Jak wynika z najnowszych badań, nasz mózg cierpi, jeśli przesadzamy z telewizją lub grami wideo. Niekorzystnie wpływa na to na naszą pamięć, jak również może sprzyjać demencji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Boże Narodzenie święta Święta Bożego Narodzenia zdrowie SPORT ruch umysł mózg ciało NAUKA badanie badania naukowcy demencja choroby

Tylu Polaków zadłuży się na święta. Ile pójdzie na prezenty?

Święta na kredyt? Dotyczy to co czwartej osoby w Polsce - wynika z opublikowanego badania KRD. 11 proc. Polaków korzysta w tym okresie z pomocy rodziny lub znajomych, a 9,5 proc. osób stara się zorganizować Boże Narodzenie kosztem zwiększonych wydatków. - Nasze dane wskazują, że Polacy mają poważne trudności z regulowaniem zobowiązań - twierdzi ekspert.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA święta Święta Bożego Narodzenia Boże Narodzenie prezenty badanie badania społeczeństwo GOSPODARKA

Wigilia firmowa. Przyjemność czy obowiązek?

Wigilia firmowa to okazja do integracji i poprawienia relacji między pracownikami. To możliwość spotkania z koleżankami i kolegami z pracy oraz szefostwem w mniej formalnej atmosferze, a także szansa na nawiązanie więzi, które mogą ułatwić współpracę w przyszłości. Często bywa jednak, że takie spotkania są traktowane jako obowiązek, a nie przyjemność. Dlaczego? 
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Zobacz także pracownik pracodawcy praca firma psychologia Święta Bożego Narodzenia

TYLKO U NAS Reakcja na decyzję prezydenta ws. Wigilii. "Mieli osiem lat"

Decyzję prezydenta w sprawie ustawy, która ustanawia Wigilię Bożego Narodzenia dniem wolnym od pracy poprzedzą konsultacje społeczne. - Potrzebna jest rozmowa, której zabrakło w toku prac legislacyjnych - mówi portalowi polskieradio24.pl prezydencki minister Wojciech Kolarski. Pomysł krytykują politycy koalicji rządowej. - Skoro nie zrobili nic przez osiem lat w tej sprawie, to niech teraz chociaż nie przeszkadzają - oświadczyła Joanna Kluzik-Rostkowska z KO.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda Sejm Senat handel TYLKO U NAS POLSKA polityka

Weto ws. wolnej Wigilii? Jest głos z Pałacu Prezydenckiego

- W sprawie ustawy o wolnej Wigilii pan prezydent będzie chciał się wsłuchać w głos strony społecznej, przedstawicieli pracowników i strony związkowej - zapowiedziała w niedzielę szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Paprocka. Wcześniej pojawiały się głosy, że Andrzej Duda może chcieć zawetować ustawę ze względu na zapis o dodatkowej niedzieli handlowej w grudniu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda weto Małgorzata Paprocka