Polskie Radio
Section05
woda

Wake Up Giant wywołują lato. Jaki brzmi ich singiel "Surf"?

Muzyka Wake Up Giant to propozycja dla tych, którzy lubią, żeby było głośno, kolorowo i przebojowo. Najlepszy dowód to nowy singiel "Surf". - Grając, staramy się wyrazić to, co czujemy podczas surfowania - mówi Paweł Głodowski, muzyk grupy. - Tak, żeby jakoś ta energia trafiła też poprzez głośniki do naszych fanów.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Alternatywa MUZYKA surfing hobby woda sporty wodne Wake Up Giant Kasia Dydo Katarzyna Dydo Damian Sikorski

PR24 "Miasto gąbka". Eksperci o znaczeniu małej retencji

- Jeżeli mała retencja stanie się powszechna, stanie się dużą retencją, a tej, w skali całego kraju, bardzo potrzebujemy - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nieznański (WWF Polska), autor broszury "Mała retencja. Poradnik i przykłady działań dla samorządów", który rozmawiał z prof. Pawłem Rowińskim (Instytut Geofizyki PAN).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo samorząd woda ekologia powódź

PR24 Ślad wodny zostawia każdy. Dziennie to kilka tysięcy litrów

Woda słodka, użyteczna dla ludzi, to raptem jeden procent zasobów wodnych na świecie. Naukowcy alarmują, że jeśli nie zaczniemy szanować i oszczędzać wody, za kilkadziesiąt lat zacznie nam jej brakować. Tymczasem każdy z nas potrzebuje ok. 5 tys. litrów wody dziennie - mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Derdończyk z Kolektywu Mamy Projekt. 
Zobacz więcej na temat:  środowisko ekologia ochrona środowiska Marta Hoppe woda

PR24 "Nie można powiedzieć, że najgorsze mamy za sobą". Prof. Okruszko o sytuacji hydrologicznej

- Prognozy nie wskazują na silne opady, a na polskich rzekach i zbiornikach wodnych nie ma kry, dlatego w najbliższym czasie nie powinno dochodzić do zatorowych wezbrań, jak dwa tygodnie temu na Bugu, choć sytuację na pewno trzeba monitorować - powiedział w Polskim Radiu 24 hydrolog z SGGW prof. Tomasz Okruszko. - Będzie więcej wody, ale myślę, że wzrosty nie będą gwałtowne - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda powódź IMGW woda

Szef MON wysłał żołnierzy na zalane tereny Mazowsza. IMGW wydał kolejne alerty, sytuacja będzie się pogarszać

Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował w środę, że "na zalane tereny na północy Mazowsza zostali skierowani żołnierze". Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia o przekroczeniu stanów alarmowych dla rzeki Bug na terenie m.in. Mazowsza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA powódź Mazowsze Wyszków Ministerstwo Obrony Narodowej rzeka woda Władysław Kosiniak-Kamysz mazowieckie Wojska Obrony Terytorialnej społeczeństwo służby i bezpieczeństwo regiony Wojsko Polskie