Polskie Radio
Section05

Warszawa

Gac: to przedziwna sytuacja, że prezydent Warszawy szedł w demonstracji, która demolowała miasto

- Udział Rafała Trzaskowskiego w manifestacji, której uczestnicy dopuszczali się niszczenia miejskiej infrastruktury, było kuriozalne. Mówił o zapewnianiu bezpieczeństwa, ale pytanie komu, bo nie bardzo to było widać, a na pewno nie miastu i tym, którzy tego bezpieczeństwa naprawdę potrzebowali - powiedział Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jerzy Jachowicz Karol Gac polityka strajk kobiet aborcja Rafał Trzaskowski

Inżynier Piotr Drzewiecki - jeden z założycieli Polskiego Radia

1 lutego 1925 roku narodziło się radio w Polsce. Do tej daty sięgamy co roku, przypominając historię polskiej radiofonii i jej twórców. W "Eurece" przypomnimy jednego z ojców założycieli Polskiego Radia - członka pierwszego zarządu instytucji, który do historii przeszedł przede wszystkim jako pierwszy prezydent Warszawy w niepodległej Polsce, wybitny inżynier - założyciel Stowarzyszenia Techników Polskich, działacz społeczny i przedsiębiorca odnoszący ogromne sukcesy w swej działalności - Piotr Drzewiecki.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Michalski Polskie Radio HISTORIA

"To nie jest właściwe podejście". Paweł Lisicki o braku głosu Episkopatu ws. Strajku Kobiet

- Hierarchia kościelna przesypia tę możliwość, tak jakby sami się wystraszyli lub uznali, że jakakolwiek próba zajęcia wyraźnego stanowiska będzie odebrana jako element polityki - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, publicysta, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo POLSKA protest aborcja prawa człowieka strajk kobiet Trybunał Konstytucyjny opozycja Ryszard Gromadzki Paweł Lisicki

Tomasz Sakiewicz: opozycja będzie miała przez Martę Lempart ogromny kłopot wizerunkowy

- Marta Lempart jest idealnym wyobrażeniem przeciwnika PiS - agresja, przemoc, nawoływanie do obalenia rządu. Nie może być lepszego prezentu dla PiS niż ona - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, publicysta, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Antoni Trzmiel POLSKA protest aborcja prawa człowieka strajk kobiet Trybunał Konstytucyjny Tomasz Sakiewicz Michał Rachoń Marta Lempart opozycja

INFOGRAFIKA Akcja Kutschera. 77. rocznica wyroku na "kata Warszawy" [INFOGRAFIKA]

- Całość trwała bardzo krótko. Lot został od razu postrzelony. Jako drugi wszedł do akcji Kruszynka. Osłaniał mnie. Doszedłem do Kutschery i ostatnie strzały oddałem w głowę. Musieliśmy mieć pewność, że zginął - wspominał Michał Issajewicz ps. Miś.
Zobacz więcej na temat:  Bronisław Pietraszkiewicz Franz Kutschera Generalne Gubernatorstwo Hans Frank HISTORIA II wojna światowa Niemcy zamach

"Obiekty powinny wrócić do Polski". Dyr. Muzeum Getta Warszawskiego o odkryciu bunkra na terenie dawnego getta

- Jeśli ta informacja jest prawdziwa, byłoby oburzające, że w sposób nieuprawniony, niezgodnie z przepisami prawa polskiego i międzynarodowego wywieziono obiekty z Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Albert Stankowski, dyrektor Muzeum Getta Warszawskiego o doniesieniach o odkryciu przedmiotów w bunkrze na terenie dawnego getta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz Powstanie Warszawskie getto warszawskie Izrael Żydzi judaizm

TYLKO U NAS Starosta pruszkowski chciał się zaszczepić poza kolejnością? "Wściekł się, kiedy mu odmówiono"

Na początku stycznia do szpitala na Wrzesinie (podwarszawski Pruszków) dotarły pierwsze szczepionki przeciw COVID-19. Miejscowy starosta Krzysztof Rymuza pojawił się na miejscu i miał zażądać zaszczepienia. Dziennikarz portalu zpruszkowa.pl w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl opisał całą sytuację. - Kiedy koordynatorka ds. szczepień w szpitalu odmówiła staroście - ten się wściekł. Zapowiedział kontrolę, a po dwóch tygodniach odwołano dyrektor szpitala - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka Pruszków Koronawirus w Polsce regiony szpital POLSKA

Dzień z życia księcia Pepi. Pałac Pod Blachą i jego dzieje

Pałac Pod Blachą – późnobarokowa budowla znajdująca się u podnóża Zamku Królewskiego dziś mieści w sobie muzeum. A kiedyś? – W czasach gdy mieszkał tu książę Józef Poniatowski, był centrum życia towarzyskiego i rozrywkowego stolicy – mówiła w najnowszym wydaniu "Programu obyczajowego" Anna Popek, która dzięki kuratorowi pałacu dr. Mariuszowi Klareckiemu poznała dzieje budowli od fundamentów po, jak nazwa wskazuje, blaszany dach.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Anna Popek Józef Poniatowski muzeum KULTURA