Polskie Radio
Section05

Błażej Prośniewski

"Wytrąci argument opozycji". Prof. Kamiński o utworzeniu Funduszu Medycznego

- Uważam, że w znacznej mierze powołanie Funduszu Medycznego spełni swoje zadanie - powiedział prof. Antoni Kamiński, socjolog z Polskiej Akademii Nauk, który odniósł się również do działań rządu ws. koronawirusa. - Sprawiają wrażenie rozsądnych - dodał.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koronawirus choroby zakaźne choroby płuc zdrowie POLSKA onkologia Fundusz Medyczny społeczeństwo

Dr Tomasz Rożek o koronawirusie: Polska jest na etapie Chin z pierwszych dni stycznia

- Można się spodziewać, że jeszcze przez miesiąc lub dwa grupa osób, u których zostanie zdiagnozowany wirus, może rosnąć. Na możliwość zwiększenia liczby chorych wskazują również modele matematyczne - powiedział dr Tomasz Rożek prowadzący blog "Nauka. To lubię".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA koronawirus epidemia grypy zdrowie choroby zakaźne choroby płuc Tomasz Rożek medycyna wirus wirusy

Miłosz Lodowski: 100 dni rządu Morawieckiego w cieniu kampanii wyborczej

- Z kalendarza wyborczego wynika, że wszystkie działania dedykowane są kampanii prezydenckiej. Być może większa ilość informacji technicznych dotycząca funkcjonowania rządu byłaby nie do zniesienia dla zwykłego obywatela - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski.   
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Władysław Kosiniak-Kamysz Małgorzata Kidawa-Błońska Robert Biedroń POLSKA

Teresa Bochwic: przed radiem jest świetlana przyszłość

- Nikt tak jak radio nie podaje spokojnie rozmaitych wiadomości, muzyki i innej treści. Tu nie przeszkadza wizja, która w telewizji pochłania 90 procent uwagi. W radiu możemy skoncentrować się na przekazie, to jest wspaniałe - mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Bochwic, dziennikarka i reportażystka związana z Polskim Radiem, obecnie członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 Teresa Bochwic 95 lat Polskiego Radia Wiesław Molak media nowe technologie POLSKA Małgorzata Małaszko Damian Sikorski Tomasz Szachowski

Eksperci: polska giełda zamyka rok na poziomie około zera i jest nieprzewidywalna

Na warszawskiej giełdzie nastroje inwestorów są złe. Widzimy bowiem co się dzieje na świecie. Rok 2019 przyniósł wszędzie wzrosty, tylko nie w Polsce. Na Wall Street odnotował wzrosty plus 30 proc., spółki technologiczne plus 50 proc. Nawet na giełdach bałkańskich rynki zyskiwały po 40-50 proc. A w Polsce było około zera – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Przemysław Kwiecień z XTrade Broker.  
Zobacz więcej na temat:  Giełda inwestycje OFE rynek firma

Jacek Raubo: na Solejmaniego uderzono w niespodziewanym momencie

- Doszło na pewno do ataku na jednego z kluczowych architektów działań paramilitarnych łączących w sobie kwestie wywiadowcze z działaniami terrorystycznymi - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jacek Raubo, specjalista ds. bezpieczeństwa i obronności z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. - Uderzenie przeprowadzono w momencie niespodziewanym - dodał.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump wybory prezydenckie w USA Iran Irak likwidacja Ghasema Solejmaniego

Eksperci: wyższa płaca minimalna, PPK i ustawa antyzatorowa to główne zmiany w 2020 r.

Ustawa antyzatorowa, pakiet Przyjazne Prawo, prawo do popełnienia błędu, Biała Księga VAT, wyższa płaca minimalna, rozszerzenie zakazu handlu w niedziele, kolejne grupy objęte PPK - to tylko część zmian wchodzących w życie z Nowym Rokiem. W opinii gościa Rządów Pieniądza,  Mariusza Adamiaka - dyrektora Biura Strategii Rynkowych w banku PKO BP szczególne znaczenie dla naszych portfeli będą miały PPK i znacznie wyższa płaca minimalna.
Zobacz więcej na temat:  zmiany 2020 płaca minimalna podatki vat

Prof. Łukasz Młyńczyk o zmianach w Nowoczesnej: nie udało się stworzyć Platformy-bis

- Nie jestem zaskoczonym, doniosłość tego wydarzenia przypomina podanie się do dymisji kapitana statku po zderzeniu się z górą lodowa – mówił o rezygnacji Katarzyny Lubnauer z funkcji przewodniczącego Nowoczesnej prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.  
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna Platforma Obywatelska opozycja polityka Kazimierz Kik Polskie Radio 24 POLSKA Katarzyna Lubnauer

Ewa Dados o akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę": pospolite ruszenie gorących serc

- Warto zwrócić uwagę na pierwsze cztery litery naszego hasła. Proszę, dziękuję, przepraszam, zapamiętaj - chciałabym, żeby wszyscy zapamiętali te słowa, bez względu na wiek. To takie pospolite ruszenie gorących serc - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Ewa Dados, pomysłodawczyni akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".
Zobacz więcej na temat:  akcja charytatywna Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę społeczeństwo Ewa Dados Polskie Radio 24 POLSKA wolontariat