Polskie Radio
Section05
Robert Lidke

Mieszkanie+ i REIT-y: lek na bolączki mieszkaniowe Polaków?

Pomimo tego, że deweloperzy biją kolejne rekordy w liczbie uzyskanych pozwoleń na budowę, rozpoczętych budów i oddanych mieszkań, brak własnego lokum to nadal ogromny problem dla wielu Polaków. Zaradzić ma temu, przynajmniej częściowo, rządowy program Mieszkanie Plus. Dostrzegając jego zalety, eksperci nie przewidują jednocześnie, że doprowadzi on do większych zmian na rynku mieszkaniowym.
Zobacz więcej na temat:  mieszkania mieszkanie Mieszkanie Plus deweloper budownictwo Justyna Golonko Dominik Olędzki

Inwestycje w 2017 r. przyspieszą, a za nimi wzrost PKB?

Wzrost gospodarczy na poziomie 2,8 procent w roku ubiegłym - o czym poinformował we wtorek, 31 stycznia, Główny Urząd Statystyczny - był znacznie niższy od oczekiwań ze względu na znaczący spadek inwestycji, twierdzą zgodnie ekonomiści. W tym roku spodziewają się poprawy sytuacji pod tym względem, co powinno przełożyć się na lepszy wynik PKB.
Zobacz więcej na temat:  pkb GOSPODARKA wzrost gospodarczy Błażej Prośniewski Dariusz Kwiatkowski

Zmiany w służbie zdrowia. Czy szykuje się podwyżka podatków?

Minister Konstanty Radziwiłł zapowiada likwidacje NFZ oraz wprowadzenie powszechnego dostępu do opieki medycznej. Służba zdrowia miałaby natomiast być finansowana z budżetu państwa. O zmianach mówili w Pulsie Gospodarki Paweł Jabłoński (Rzeczpospolita), Piotr Kuczyński (Xelion) i Piotr Soroczyński (KUKE).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służba zdrowia NFZ Piotr Kuczyński Mateusz Morawiecki Konstanty Radziwiłł Ministerstwo Zdrowia

Smog: jak z nim walczyć i ile to może kosztować?

W przyszłym tygodniu, 17 stycznia, rząd ma się zająć problemem smogu. O działania poprawiające jakość powietrza w Polsce apelują organizacje antysmogowe. Uważają one, że potrzebne są zdecydowane kroki zmierzające do ograniczenia zanieczyszczeń powietrza. Polski Alarm Smogowy wystosował w tej sprawie list do premier Beaty Szydło.
Zobacz więcej na temat:  Justyna Golonko Dariusz Kwiatkowski górnictwo smog piec zanieczyszczenie powietrze GOSPODARKA