Polskie Radio
Section05
Piotr Firan

Podróż za jeden uśmiech? Opowieści trampów i turystów

Czy Andrzej Urbanik to prekursor podróżowania z plecakiem? – Trudno powiedzieć, kto był pierwszy, ale na pewno to były początki, kiedy zaczęliśmy tak podróżować w latach 70. Zaczęła się też tworzyć wtedy w Polsce taka społeczność nazywana "trampingowcy", czyli ci, którzy jeżdżą bez biur podróży i na własny rachunek zwiedzają świat, tak jak chcą – opowiada gość "Zapraszamy na weekend".
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Piotr Firan Trójka podróże

Fenomen animacji i bajkowe postaci, przy których wychowywały się pokolenia

Filmowe produkcje animowane od lat wpływają na kształtowanie wyobraźni i wrażliwości najmłodszych. Animacje i kreskówki towarzyszą całym pokoleniom i często oglądane są nawet przez dorosłych. Co wpływa na ich fenomen? Jak podejście do filmu animowanego zmieniło się na przestrzeni lat? – sprawdziliśmy w audycji "Pora na Trójkę".
Zobacz więcej na temat:  Trójka filmy animowane kino dzieci bajki dla dzieci Piotr Firan

"Rozważni i romantyczni" – jubileuszowa wystawa monet

Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało jubileuszową wystawę "Rozważni i romantyczni" na 100 lat Gabinetu Monet i Medali Muzeum Narodowego w Warszawie. Wydarzenie nawiązuje nie tylko do stulecia odbudowy polskiej państwowości, ale również do trwającego właśnie Roku Romantyzmu Polskiego. O wystawie mówił w Trójce Andrzej Romanowski, kurator ekspozycji.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan wystawa Muzeum Narodowe w Warszawie