Polskie Radio
Section05
Witold Gadowski

Szokujący raport NIK o umowach gazowych. Kto za nie odpowie?

Najwyższa Izba Kontroli wykazała, że negocjacje z Gazpromem za czele których stał Waldemar Pawlak, były prowadzone w formie dyktatu, a kontrakt na dostawę gazu był podpisany w skrajnie niekorzystnej formule cenowej. Okazuje się, że Polska nie musiała podpisywać tego dokumentu w perspektywie budowy gazociągu w Świnoujściu. W efekcie złamane zostały reguły Unii Europejskiej, obowiązujące w takich sytuacjach. Dlaczego do tego doszło?
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Jakóbik Gazprom Waldemar Pawlak Witold Gadowski gazociąg północny Świnoujście

Afera reprywatyzacyjna. Na jakim etapie są prace komisji?

- Każda pojedyncza sprawa to od kilku do kilkudziesięciu tomów akt, a adresów badamy obecnie ponad 200 - mówił o pracach komisji weryfikacyjnej jej członek Sebastian Kaleta. Temat reprywatyzacji prawdopodobnie zdominuje kampanię samorządową w Warszawie. W Jedynce pytamy, w jakim punkcie śledztwa jest komisja weryfikacyjna po roku pracy.
Zobacz więcej na temat:  Witold Gadowski debata w jedynce reprywatyzacja Warszawa przestępczość Komisja Weryfikacyjna

Ekspert o kontrwywiadzie: były zaniedbania

W maju z Polski wydalono dwie Rosjanki – Jekaterinę C. i Anastazję Z. Miały one prowadzić działalność wymierzoną przeciwko rodzimej polityce historycznej. To jednak nie jedyna tego typu sprawa w ostatnich tygodniach. W audycji "Nisztor Pyta" o działalności polskiego kontrwywiadu rozmawiali Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych, płk Mieczysław Tarnowski, były wiceszef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a także Witold Gadowski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 szpieg Witold Gadowski Piotr Nisztor wywiad Rosja

Media prywatne i publiczne - coraz niższe standardy?

Na kwietniowej konferencji prasowej podkomisji smoleńskiej dziennikarz "Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski powiedział do Antoniego Macierewicza: "jest pan kłamcą i przestępcą". Jak stwierdził prowadzący "Debatę Jedynki", zachowanie to było "przejawem tego, co dzieje się z polskim dziennikarstwem".
Zobacz więcej na temat:  Witold Gadowski media dziennikarstwo partie polityczne Gazeta Wyborcza dziennikarze etyka prasa radio telewizja internet