Polskie Radio
Section05

pr24

Kobiety Sukcesu: Magdalena Zimecka

Magdalena Zimecka zamieniła Lublin na Warszawę już w czasach licealnych, by w stolicy realizować swoje muzyczne i - jak się potem okazało - także filmowe plany. Znakomicie odnalazła się w świecie filmowego dźwięku realizując pomysł jakim był pierwszy w Polsce Boutique Postprodukcyjny. O swojej działalności, dyrektorka Studia Post-produkcyjnego „Orka” opowiadała w audycji Kobiety Sukcesu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kobieta film polski

Wzrost ruchu lotniczego. "Stajemy się zamożniejsi"

Liczba pasażerów na polskich lotniskach w 2035 roku może sięgnąć 94 mln - to najnowsza prognoza Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Na koniec 2017 roku liczba ta ma wynieść 36 mln podróżnych. Z danych ULC wynika, że możliwości obsługi pasażerów Lotniska Chopina wyczerpią się w 2022 roku. O natężeniu ruchu lotniczego w Polsce mówił w Polskim Radiu 24 Dominik Sipiński (portal Pasażer.com).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 lotnictwo transport LOT lotnisko w Modlinie centralny port komunikacyjny

Czy były premier Katalonii może liczyć na uczciwy proces?

Hiszpański Sąd Najwyższy wezwał byłego premiera Katalonii na przesłuchanie. Carles Puigdemont pozostaje jednak w Belgii. W Hiszpanii zostało wobec niego wszczęte postępowanie w sprawie "rebelii i działalności wywrotowej", za co grozi do 30 lat więzienia. O przyszłości Katalonii mówił Polskim Radiu 24 Xavier Bordas, Katalończyk, który od lat mieszka w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Carles Puigdemont katalonia Hiszpania

Debata Młodych. Jak świętować 11 listopada?

11 listopada będziemy obchodzić  99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości związane z tym wydarzeniem mogą być również testem przed setną rocznicą, na którą przewidziane są huczne obchody państwowe. O tym, jak świętować 11 listopada, mówili w Debacie Młodych Adam Kądziela (Młodzi Nowocześni), Daniel Witowski (Klub Młodych Kukiz'15), Dominik Bób (Młodzi Demokraci PO), Michał Szpądrowski (Forum Młodych PiS) i Mateusz Pławski (Młodzież Wszechpolska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Święto Niepodległości patriotyzm Marsz Niepodległości

Nowa partia Gowina. "Walczy o polityczną podmiotowość"

Porozumienie to nowa nazwa partii Jarosława Gowina. Jesteśmy dobrym zespołem, który ma selekcjonera ze strategiczną wizją, ostrych napastników i solidną defensywę; ta drużyna jest otwarta na wszystkich, dołączcie - apelował Gowin podczas sobotniego kongresu ugrupowania. O politycznych szansach nowego projektu wicepremiera mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Sławomir Sowiński z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa PiS Jarosław Gowin zjednoczona prawica

„Ostatnie srebrniki” - powieść Tadeusza Biedzkiego

Czy mała, stara, drewniana szkatułka może mieć wpływ na dramatyczne wypadki rozgrywające się w dzisiejszym świecie? Tak, w książce „Ostatnie srebrniki” autorstwa Tadeusza Biedzkiego. Autor w swojej powieści łączy wydarzenia sprzed tysięcy lat z największymi współczesnymi zagrożeniami, od Jerozolimy po Barcelonę. W audycji „Między Kropkami” podróż w głąb starożytnej historii z kryminałem i sensacją w tle.
Zobacz więcej na temat:  kawa literatura czytelnictwo

Radiowe podróże po Polsce: Polskie Radio 24 w Ostrołęce

Wóz reporterski Polskiego Radia 24 jest dzisiaj w Ostrołęce, w ramach inauguracji cyklu podróży po Polsce. Miasto było miejscem wielu ważnych dla historii Polski i Europy bitew oraz jest uznawane za centrum kultury kurpiowskiej. O Ostrołęce mówili w Polskim Radiu 24 Maria Rochowicz (Wydział Kultury i Sportu Ostrołęki), Zdzisław Bziukiewicz (założyciel prywatnego Muzeum Kurpiowskiego w Wachu), Jacek Karczewski (dyrektor powstającego Muzeum Żołnierzy Wyklętych), kapitan Franciszek „Mały” Chrostowski, weteran partyzantki antysowieckiej oraz Jerzy Kijowski i Jerzy Dziewirski, autorzy książek o historii Ostrołęki.
Zobacz więcej na temat:  Ostrołęka Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce