X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
mowa nienawiści

Pytania o jakość debaty publicznej w Polsce

- Widać gołym okiem, że opozycja będzie budowała narrację, że winę za śmierć Pawła Adamowicza ponosi ugrupowanie rządzące, które wytworzyło atmosferę nienawiśći. Natomiast Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało te argumenty zbijać - mówiła Anna Sarzyńska z TVP. Gościem audycji Wróżenie z faktów był również Grzegorz Osiecki z Dziennika Gazety Prawnej. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Adamowicz Gdańsk mowa nienawiści atak na Pawła Adamowicza Mateusz Morawiecki polityka

Nóż z twarzą szefa PiS. Przeprosiny za wpis, reakcja ratusza

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski wezwał na rozmowę w poniedziałek wicedyrektora Muzeum Warszawy Jarosława Trybusia w związku z jego wpisem na portalu społecznościowym - poinformował rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa. Jarosław Trybuś udostępnił na Facebooku grafikę przedstawiającą nóż, w którego rękojeści ukryty był profil prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka mowa nienawiści Rafał Trzaskowski

Młodzi politycy o poziomie debaty politycznej w Polsce

Śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza wyzwoliła wiele różnych, czasem skrajnych emocji. Na jakie zmiany w życiu publicznym i politycznym możemy liczyć? W "Młodej audycji politycznej" dyskutowali: Michał Szpądrowski (Forum Młodych PiS), Michał Sawicki, (Klub Młodych Kukiz 15), Łukasz Bejm (Młodzi Demokraci PO), Miłosz Motyka (Forum Młodych Ludowców PSL), Julia Polakowska (Młodzi dla Wolności Janusza Korwin-Mikkego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 atak na Pawła Adamowicza Paweł Adamowicz Gdańsk mowa nienawiści Brexit Parlament Europejski Unia Europejska

Język jako narzędzie agresji w debacie publicznej

- Cechą dzisiejszej zachodniej cywilizacji, w której zaczynamy mówić o post-prawdzie, jest przekonanie, że logika i kryterium prawdy są niemożliwe a pozostaje tylko uwodzenie i zjednanie słowem ludzi – mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Piotr Mazurkiewicz, politolog, etyk (UKSW). O języku debaty publicznej rozmawiali również prof. Andrzej Zybała, politolog (SGH) i dr Michał Piekarski, filozof języka (UKSW).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Adamowicz zabójstwo mowa nienawiści media społecznościowe

Błażej Spychalski: mam nadzieję, że pogrzeb będzie cezurą

- Miejmy nadzieję, że to jest moment, który będzie cezurą jeżeli chodzi o życie publiczne w Polsce; że politycy, osoby publiczne i przedstawiciele mediów dojdą do wniosku, że jest granica, której przekroczyć nie można - mówił rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski odnosząc się do pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. 
Zobacz więcej na temat:  Błażej Spychalski wiadomości mowa nienawiści KRRiT POLSKA