Polskie Radio
Section05

POLSKA

Konferencja PISM Strategic Ark 2023. Szef MSZ: musimy powstrzymać rosyjski imperializm

Minister spraw zagranicznych RP Zbigniew Rau oświadczył, że celem Rosji jest podzielenie państw Zachodu. - Musimy powstrzymać rosyjski imperializm - podkreślił. Szef polskiej dyplomacji mówił o tym w Warszawie podczas konferencji PISM Strategic Ark 2023, zorganizowanej przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Zbigniew Rau MSZ dyplomacja Rosja wojna na Ukrainie wojna 2023

UJ rozpoczyna budowę badawczej części kampusu medycznego. Premier: trudno o lepiej wydane pieniądze

- Po kilkuset latach Uniwersytet Jagielloński jest cały czas polską wizytówką i łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Trudno mi sobie wyobrazić lepiej skierowane środki z budżetu państwa niż właśnie tutaj - powiedział w czwartek w Krakowie premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Uniwersytet Jagielloński medycyna Jacek Majchrowski Kraków edukacja

Kard. Nycz o Janie Pawle II: trzeba skończyć z sentymentalnym opowiadaniem o jego pontyfikacie, pora sięgnąć w głąb

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas konferencji "Karol Wojtyła wobec wyzwań PRL" powiedział, że "musi się skończyć czas sentymentalnego opowiadania o pontyfikacie Jana Pawła II, pora sięgnąć w głąb". Dodał, że postawa Karola Wojtyły wobec PRL jest jednym z ważnych kluczy odkrywania tego pontyfikatu.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II papież konferencja PRL Kościół katolicki społeczeństwo

Afera podsłuchowa i subsydiarny akt oskarżenia. Nisztor: Giertych jest wykonawcą politycznej vendetty Tuska

- Można powiedzieć, że słowo "zemsta" jest synonimem programu PO, który reprezentuje Donald Tusk jako lider tej formacji. Jednym z jego elementów jest gnębienie niewygodnych dziennikarzy. Roman Giertych jako zaufany prawnik Tuska jest wykonawcą politycznej vendetty - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Piotr Nisztor. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 afera podsłuchowa Roman Giertych Piotr Nisztor Donald Tusk Platforma Oburzonych

"Rosja chce szerzyć w Polsce chaos". Stanisław Żaryn o atakach hakerskich a media

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn przekazał, że "zdecydowanie jesteśmy w okresie, kiedy Rosja będzie szukała możliwości większej destabilizacji państwa polskiego, a atak na media to oczywiście coś, co będzie sprzyjało szerzeniu chaosu wśród Polaków".
Zobacz więcej na temat:  hakerzy cyberbezpieczeństwo media Rosja bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo