Polskie Radio
Section05

POLSKA

Mniej biurokracji i więcej pieniędzy dla funkcjonariuszy. Porozumienie MSWiA i mundurowych

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński poinformował, że osiągnięto porozumienie z przedstawicielami służb mundurowych w sprawie wynagrodzeń. Ma ono zdecydowanie poprawić sytuację materialną wszystkich funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej.
Zobacz więcej na temat:  MSWiA straż pożarna straż graniczna wojsko policja pieniądze płace służby i bezpieczeństwo

Trzecia dawka szczepionki. Medycy i osoby powyżej 50. roku życia mogą już się rejestrować

Mając na uwadze zalecenia Rady Medycznej, resort zdrowia rozpoczął wystawianie skierowań do e-rejestracji na szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób powyżej 50. roku życia i dla mających bezpośredni kontakt z pacjentem pracowników ochrony zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce zdrowie społeczeństwo szczepienia sars-cov-2 szczepionka pandemia epidemia COVID-19 Ministerstwo Zdrowia