Polskie Radio
Section05

Wiadomości z kraju

Wypadek auta z nielegalnymi imigrantami. Jest decyzja prokuratury ws. kierowcy

Na trzy miesiące trafił do aresztu kierowca, któremu prokuratura zarzuciła pomocnictwo do nielegalnego przekroczenia granicy i doprowadzenie do wypadku drogowego, w którym k. miejscowości Soce (Podlaskie) zginęły dwie osoby, a dziewięć zostało rannych. Osobowa toyota, którą prowadził, wypadła z jezdni i dachowała.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś straż graniczna granica podlaskie POLSKA prokuratura sądownictwo

"W szkołach nie będzie szkodliwych treści". Wiceminister edukacji o projekcie "Chrońmy dzieci"

Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że obywatelski projekt ustawy "Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców" zwiększy wpływ rodziców na funkcjonowanie organizacji pozarządowych w szkołach. Dodał, że dzięki tej ustawie w placówkach nie będzie szkodliwych treści.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Dariusz Piontkowski szkoła dzieci Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja

Mularczyk: Polacy nie mają ścieżki prawnej, by domagać się odszkodowań od Niemiec. Trzeba to zmienić

Wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk powiedział, że ofiary II wojny światowej, ich spadkobiercy oraz różne instytucje powinny mieć prawną możliwość ubiegania się o odszkodowania. W Programie 1 Polskiego Radia podkreślał konieczność uregulowania tej kwestii.
Zobacz więcej na temat:  Arkadiusz Mularczyk Katarzyna Gójska reparacje wojenne POLSKA sądownictwo dyplomacja Niemcy

PR24 "Ewidentne przekłamanie". Wiceszef MEiN dementuje informacje o zwolnieniach nauczycieli

Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski zdementował na antenie Polskiego Radia 24 pojawiające się w mediach wiadomości na temat zmniejszania liczby nauczycieli. - Ta informacja jest ewidentnym przekłamaniem, bo to nie minister edukacji jest pracodawcą nauczycieli, tylko dyrektorzy szkół. To oni zatrudniają nauczyciel - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA edukacja Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki nauczyciel

Rocznica końca II wojny światowej. Historyk: trudno zaliczyć Polskę do zwycięskich państw

Koniec II wojny światowej nie oznaczał dla Polski wolności i suwerenności - przypominają historycy Instytutu Pamięci Narodowej. 78 lat temu, 8 maja 1945 roku o godzinie 23.01 czasu środkowo-europejskiego zakończyła się II wojna w Europie - największa i najkrwawsza wojna w historii ludzkości. W sumie trwała 6 lat, uczestniczyły w niej 72 państwa. Ogólne straty w ludziach wyniosły ponad 50 milionów poległych, zamordowanych, zmarłych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA HISTORIA II wojna światowa IPN społeczeństwo historia Polski

Rozbudowa Wojska Polskiego. Prezes PiS: wszystko dzięki ustawie o obronie ojczyzny

"Dzięki ustawie o obronie ojczyzny rozbudowujemy Wojsko Polskie, pomnażamy zdolność do odstraszania przeciwnika, a w ostateczności - choć głęboko wierzymy, że tak się nie zdarzy - do odparcia ataku potencjalnego agresora" - napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do klubów "Gazety Polskiej" woj. pomorskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Gazeta Polska Wojsko Polskie armia siły zbrojne

Premier: polecam politykom PO serial "Awantura" - obrazuje spuściznę ich neoliberalnych rządów

W państwie PO jest jak w serialu "Awantura" - są ludzie, którzy odnoszą sukcesy, wspinają się po drabinie rozwoju społecznego, ale nie obowiązuje ich zasada solidarności. Polecam politykom PO serial "Awantura", obrazuje spuściznę ich neoliberalnych rządów - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w niedzielnym podcaście.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość polityka premier PO Mateusz Morawiecki Solidarność