Polskie Radio
Section05

Wiadomości z kraju

Szef NATO: Polska jest przykładem dla innych krajów

- Przystąpienie Polski do NATO jest i było dobre dla Polski, ale również dla Sojuszu - podkreślił w Warszawie sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Jak dodał, Polska stanowi przykład dla wielu krajów Sojuszu Północnoatlantyckiego, inwestując 2 proc. PKB w obronność. Jacek Czaputowicz dodał, że w momencie dołączenia do NATO Polska potwierdziła swoje miejsce w Europie i na świecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NATO Jens Stoltenberg bezpieczeństwo Jacek Czaputowicz

Były premier "jedynką" Koalicji Europejskiej w stolicy?

 - Na 90-99 proc. były premier i były szef MSZ Włodzimierz Cimoszewicz będzie "jedynką" Koalicji Europejskiej w Warszawie w wyborach do Parlamentu Europejskiego - powiedział w piątek szef PO Grzegorz Schetyna. Obiecał też 1000 zł podwyżki dla nauczycieli, po zdobyciu władzy przez PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Włodzimierz Cimoszewicz Grzegorz Schetyna polityka Koalicja Europejska koalicja obywatelska Platforma Obywatelska wybory do Parlamentu Europejskiego Warszawa

Krzysztof Szczerski: wojska USA w Polsce mają służyć NATO

- Nie chodzi nam o budowanie jednego miejsca stacjonowania amerykańskich wojsk w Polsce, tylko o zdolność skuteczniejszego odstraszania wschodniej flanki poprzez umieszczenie większych sił wojskowych w Polsce - mówił w "Sygnałach dnia" Krzysztof Szczerski, szef Kancelarii Prezydenta. W ten sposób odniósł się do planów budowy tzw. Fortu Trump.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Szczerski Katarzyna Gójska NATO Andrzej Duda