Polskie Radio
Section05

Ministerstwo Aktywów Państwowych

Jacek Sasin: nie ma jeszcze składu nowego rządu. Rekonstrukcja na początku października

- W mediach pojawia się bardzo wiele różnych informacji dotyczących składu nowego rządu, ale on jeszcze nie jest zdecydowany. Pierwsza poważna runda rozmów za nami, w tym tygodniu te rozmowy będą kontynuowane - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Jacek Sasin Katarzyna Gójska POLSKA polityka rekonstrukcja rządu rząd Mateusza Morawieckiego zjednoczona prawica

Sasin: nie zapadły ostateczne ustalenia, rozmowy ws. górnictwa będą kontynuowane

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że wtorkowe rozmowy w Warszawie z przedstawicielami strony społecznej dotyczyły nie tylko bieżącej kondycji branży górniczej, ale również perspektywy funkcjonowania energetyki węglowej w najbliższych dziesięcioleciach. Było to pierwsze robocze spotkanie zespołu, który ma opracować propozycje zmian w tym sektorze. Mają one zapewnić jego stabilne działanie w kolejnych latach.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Sasin górnicy górnictwo Śląsk POLSKA

"Niemcy mówią o solidarności w UE, a wspierają Putina". Janusz Kowalski o Nord Stream 2

- Niemcy wspierają Władimira Putina w budowie Nord Stream 2. Ten projekt jest wielkim oskarżeniem w sprawie braku jedności w Unii Europejskiej. A niemieccy politycy mają często na ustach wiele pięknych słów o jedności i solidarności we Wspólnocie - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister Aktywów Państwowych Janusz Kowalski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Dorota Kania Niemcy Rosja Władimir Putin Nord Stream 2 UOKiK Gazprom Polskie Radio 24 energetyka

W największych polskich gospodarstwach rolnych powstaną biogazownie. Podpisano list intencyjny

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisano list intencyjny w sprawie budowy 20 biogazowni, które będą wykorzystywały substraty z gospodarstw rolnych i przetwarzały je na energię elektryczną oraz biometan. Głównym inwestorem ma być ORLEN Południe. Spółka analizuje teraz możliwość budowy tych biogazowni.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi gaz rolnictwo Orlen KOWR GOSPODARKA

"Działania komisarz Dalli bezzasadne i bezprawne". Ziobro o odrzuceniu wniosków o dofinansowanie

- To działanie bezzasadne i bezprawne - powiedział w środę w Nowej Dębie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując decyzję unijnej komisarz ds. równości Heleny Dalli, o odrzuceniu wniosków polskich samorządów z powodu przyjęcia przez nich rezolucji dotyczących "stref wolnych od LGBT" lub "praw rodzinnych".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska fundusze unijne LGBT Zbigniew Ziobro

"Państwo polskie pokazało swoją siłę". Jacek Sasin o walce z epidemią koronawirusa

- Zrobiliśmy jako rząd wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo Polakom. To się nam udało. Jeśli porównamy skalę epidemii w Polsce i w innych krajach europejskich, to możemy powiedzieć, że państwo polskie stanęło na wysokości zadania - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Jacek Sasin

Wiceprezes ARP: spółki Skarbu Państwa zawsze cechowała społeczna odpowiedzialność biznesu

- Spółki państwowe dążą do wypracowania zysku, bo ten zasila budżet państwa, ale nie zapominają o swoich powinnościach wobec obywateli. Ta rola była szczególnie widoczna w czasie pandemii koronawirusa - powiedział Paweł Kolczyński wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu SA w audycji Programu 1 Polskiego Radia "Ekspres Gospodarczy".   
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce PKN Orlen KGHM Polska Miedź totalizator sportowy PKO BP BGK PKP GIS GOSPODARKA