Polskie Radio
Section05

Wiadomości ze świata

20. rocznica zamachów na WTC. Anna Kwiecień: świat nie poradził sobie z Al-Kaidą

- Nie o to nam chodziło, żeby ponownie talibowie przejęli Afganistan, i to w tak skandaliczny sposób. Plan, który zakładał, że Afganistan stanie się państwem demokratycznym, legł w gruzach - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień, poseł PiS. Gościem "Dwóch stron" była także Paulina Matysiak z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS ŚWIAT Ameryka Północna USA Nowy Jork talibowie Afganistan

"Zło nigdy nie zwycięży". Nowy Jork szykuje się do obchodów rocznicy zamachu na World Trade Center

Nowy Jork szykuje się do obchodów 20. rocznicy zamachów terrorystycznych na Światowe Centrum Handlu. W sobotę w miejscu, gdzie stały dwie wieże planowana jest ceremonia, która ma oddać hołd niemal trzem tysiącom ofiar ataków Al-Kaidy na Nowy Jork i Waszyngton. W miejscu pamięci rozpoczęły się już przygotowania do uroczystości, a tamtejszy memoriał od kilku dni odwiedzają tłumy Amerykanów i gości ze świata.
Zobacz więcej na temat:  WTC Nowy Jork USA Stany Zjednoczone Ameryka ŚWIAT terroryzm rocznica

UE przywraca ograniczenia w podróżowaniu. Coraz więcej państw uznanych za niebezpieczne z powodu pandemii

W związku z rozwojem pandemii państwa członkowskie usunęły z listy tak zwanych bezpiecznych podróży Albanię, Azerbejdżan, Japonię i Serbię. Dodały natomiast Urugwaj. Decyzja unijnych krajów nie jest prawnie wiążąca, bo zarządzanie granicami to kompetencje narodowe.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa COVID-19 koronawirus Belgia Bruksela Beata Płomecka granica pandemia podróże