Polskie Radio
Section05

zapowiedzi artykuły jedynka

Filipinki - pierwszy polski girlsband. "Były fenomenem na skalę światową"

Powstał w Szczecinie przy Technikum Handlowym na piętnastolecie tej szkoły. Pierwszy polski girlsband szybko zawojował sceny muzyczne w Polsce takimi przebojami, jak: "Serwus, panie Chief", "Tylko raz", "Do widzenia, profesorze". Mowa o żeńskim zespole "Filipinki", który zyskał popularność nie tylko wśród rówieśników, lecz także wśród wszystkich pokoleń odbiorców. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski piosenka Ryszard Poznakowski Mateusz Święcicki zespół Alibabki KULTURA

Bezpieczny powrót z wakacji. Jak prawidłowo zaplanować trasę?

Bezpieczny powrót do domu to ważny temat w ostatni weekend tegorocznych wakacji. Z uwagi na gwałtowne zjawiska pogodowe kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drogach. Jak najlepiej zaplanować trasę? Jak zachować się w czasie burzy i silnego wiatru? 
Zobacz więcej na temat:  Izabela Kostyszyn Patryk Kuniszewicz wakacje samochód motoryzacja autostrady autostrada bezpieczeństwo na drodze kierowcy policja GDDKiA

Jakie dyscypliny sportowe uprawia młodzież?

Dzieci i młodzież mają obecnie wiele możliwości do uprawiania różnych sportów. Rosnąca liczba klubów sportowych i dostępność boisk zachęcają do aktywności fizycznej. Oczywistym wyborem jest piłka nożna. Istnieją też inne, równie ciekawe opcje. Jakie sporty są najpopularniejsze wśród młodzieży i jak treningi wpływają na ich zdrowie?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Krzysztof Świątek Izabela Kostyszyn młodzież aktywność fizyczna