Polskie Radio
Section05
Maroko

Sześciuset imigrantów sforsowało hiszpańską granicę w Ceucie

Około 800 nielegalnych imigrantów usiłowało sforsować w czwartek podwójne, ponad 6-metrowe ogrodzenie, zwieńczone specjalnym drutem kolczastym na granicy między Marokiem a hiszpańską enklawą w północnej Afryce. Policja marokańska i hiszpańska żandarmeria Guardia Civil nie zdołały mimo podjętych działań powstrzymać sześciuset z nich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Maroko Hiszpania imigranci w Europie Afryka

"Płacimy ogromny rachunek za ogromne zaniedbania"

Niewielkim zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana w Kolonii demonstracja, która miała pokazać sprzeciw muzułmanów wobec wykorzystywania ich religii do usprawiedliwiania zamachów terrorystycznych w Europie. Jednocześnie fala rozproszonych, wydawać by się mogło, przypadkowych ataków w ostatnim okresie wzrosła, powiększając frustrację obywateli państw, w których do nich dochodzi. O problemie w Polskim Radiu 24 mówił Piotr Ślusarczyk z portalu euroislam.pl.
Zobacz więcej na temat:  islam imigranci w Europie terroryzm Algieria Maroko uchodźcy

Emigranci znów szturmują Hiszpanię. Oblężenie Ceuty

Ponad tysiąc migrantów podjęło próbę sforsowania granicy hiszpańsko-marokańskiej, aby dostać się do Ceuty, hiszpańskiej enklawy w Afryce Północnej. W starciach, do których doszło, jeden policjant stracił oko. Dwóch rannych migrantów jest w szpitalu. Gościem programu Świat w Powiększeniu był iberysta prof. Tadeusz Milkowski (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  Afryka Hiszpania uchodźcy imigranci w Europie Maroko